Liga Mistrzów nie dla piłkarek z Raciborza

Liga Mistrzów nie dla piłkarek z Raciborza

Piłkarki Unii Racibórz zremisowały z PK 35 Vantaa 1:1 (1:1) w ostatnim meczu rozgrywanego w Finlandii turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń. Dzięki temu zespół gospodarzy awansował do 1/16 finału.
Bramkę dla Unii zdobyła Gloria Okoro Chinasa w 28. minucie; dla PK - Jennae Seppala (22). Drużyna fińska kończyła mecz w dziesiątkę, bowiem w 82. minucie po drugiej żółtej kartce musiała opuścić boisko Sanna Saarinen.

W drugim wtorkowym meczu turnieju Slovan Bratysława pokonał albański zespół Ada Velipoje 16:0 (9:0). - Wygrana 2:1 dawała nam awans. Już w pierwszej połowie Anna Żelazko nie wykorzystała okazji sam na sam z fińską bramkarką, a w doliczonym czasie gry rywalki wybiły piłkę z własnej linii bramkowej. Tak naprawdę jednak o naszym niepowodzeniu zadecydował pierwszy, przegrany mecz ze Slovanem. To nasze trzecie podejście do LM i niestety - trzeci falstart - powiedział po meczu prezes i trener Unii Remigiusz Trawiński.

Awans do 1/16 finału wywalczą zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych i dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. W poprzednich sezonach Unia dwa razy odpadła w 1/16 finału LM. Najpierw musiała uznać wyższość austriackiego SV Neulengbach (porażka 1:3 u siebie i wygrana 1:0 na wyjeździe), a potem duńskiego Broendby IF Kopenhaga (1:2 i 1:0). Od trzech lat zespół z Raciborza jest najlepszy w Polsce.