Fabregas już strzela dla Barcy

Fabregas już strzela dla Barcy

Piłkarz reprezentacji Hiszpanii Cesc Fabregas, który od tygodnia jest zawodnikiem Barcelony, zdobył w poniedziałek pierwszego gola dla swojego nowego zespołu. W sparingowym meczu Katalończycy wygrali u siebie z włoskim SSC Napoli 5:0 (2:0).
24-letni pomocnik, występujący wcześniej w Arsenalu (od 2003 roku), pokonał bramkarza rywali w 25. minucie. Gola na 2:0 dla mistrzów Hiszpanii zdobył Seydou Keita, a po przerwie trafiali Pedro oraz dwukrotnie Lionel Messi, który w 57. minucie zastąpił właśnie Fabregasa.

Nowy nabytek klubu zadebiutował oficjalnie w Barcelonie w minioną środę w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt (3:2) - wówczas wszedł na boisko w 83. minucie spotkania. Kwoty transferu z Arsenalu nie ujawniono, ale według hiszpańskich mediów wyniosła ok. 40 milionów euro, z czego sześć milionów będzie uzależnione od sukcesów Barcelony na krajowej i międzynarodowej arenie.

Katalończycy rozegrali w poniedziałek sparing, ponieważ zaplanowana na miniony weekend inauguracja rozgrywek ligi hiszpańskiej została odłożona z powodu strajku piłkarzy. Domagają się oni zmian w funduszu zapewniającym wynagrodzenie zawodnikom, którym nie są w stanie płacić kluby. Trwające obecnie negocjacje nie przyniosły skutku i zagrożona jest również druga kolejka rozgrywek.