Śląsk odpadł z pucharów

Śląsk odpadł z pucharów

Śląsk Wrocław zremisował z Rapidem Bukareszt 1:1 (0:1) w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. W pierwszym spotkaniu Rumuni wygrali 3:1 i to oni awansowali do fazy grupowej.
Faworytami czwartkowego spotkania byli zawodnicy Rapidu, którzy przed tygodniem wygrali we Wrocławiu 3:1, a w rewanżu wystąpili w niemal najsilniejszym składzie. Śląsk przystąpił do meczu bez zawieszonego za kartki Sebastiana Mili, a na ławce rezerwowych dość niespodziewanie zasiedli m.in. Amir Spahic i Sebastian Dudek.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 5. minucie bliscy byli zdobycia bramki. Po dokładnym rozegraniu akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Daniel Pancu, ale Marian Kelemen zdołał obronić strzał. Chwilę później Słowak instynktownie obronił nogami uderzenie Nicolae Herei. W 12. minucie wicemistrzowie Polski nie mieli już tyle szczęścia. Romeo Surdu precyzyjnie dośrodkował z prawej strony, a niepilnowany Pancu strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Od tego momentu tempo meczu spadło, a walka o piłkę toczyła się głównie w środku pola. Rapid kontrolował jednak przebieg gry, a wrocławianie mieli ogromne problemy z konstruowaniem akcji, nie najlepiej rozgrywali także nieliczne stałe fragmenty gry. Gospodarze jeszcze przed przerwą mieli szansę na podwyższenie wyniku, ale po błędzie obrońców Pancu mając przed sobą tylko Kelemena uderzył ponad bramką.

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. Gospodarze nadal dłużej utrzymywali się przy piłce i skutecznie przerywali wszystkie akcji wyprowadzane przez piłkarzy Śląska. W 52. minucie dość niespodziewanie w dobrej sytuacji po błędzie obrońcy Rapidu znalazł się Cristian Omar Diaz, ale fatalnie przestrzelił.

Gdy wydawało się, że w meczu nic już się nie zmieni, wrocławianom w doliczonym czasie gry udało się doprowadzić do wyrównania. Waldemar Sobota przebiegł z piłką kilkanaście metrów i mocno uderzył sprzed linii pola karnego. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, a Rumuni rozpoczęli świętowanie awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Daniel Pancu (12-głową), 1:1 Waldemar Sobota (90+1).

Żółta kartka: Rapid Bukareszt - Dan Alexa, Marcos Santos; Śląsk Wrocław - Waldemar Sobota, Tadeusz Socha, Cristian Omar Diaz, Łukasz Madej.

Sędzia: Martin Hansson (Szwecja). Widzów: 6000.

Rapid Bukareszt - Danut Coman - Rui Duarte, Marcos Santos, Ovidiu Burca, Wladimir Bozovic - Mihai Roman (60. Ioan Deac), Nicolae Herea (81. Stefan Grigorie), Dan Alexa, Iulian Apostol, Romeo Surdu (88. Sabrin Sburlea) - Daniel Pancu.

Śląsk Wrocław - Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec - Marek Gancarczyk (78. Sebastian Dudek), Mateusz Cetnarski, Rok Elsner (78. Dariusz Sztylka), Łukasz Madej, Waldemar Sobota - Cristian Omar Diaz (78. Johan Voskamp).