Maradona rozpoczyna przygodę z ZEA od zwycięstwa

Maradona rozpoczyna przygodę z ZEA od zwycięstwa

Od zwycięstwa rozpoczął pracę trenerską w Zjednoczonych Emiratach Arabskich legendarny argentyński piłkarz Diego Armando Maradona. Zespół Al Wasl Dubaj, prowadzony przez Argentyńczyka, pokonał Ittihad Kalba 3:1. O sukcesie Al Wasl przed własną publicznością przesądziły gole Mohammeda Jamala w 86 minucie i Hassana Yousefa w 89 minucie.
Do przerwy był remis 1:1. Podopieczni Maradony objęli prowadzenie w 21 minucie po strzale głową pozyskanego z Penarolu Montevideo Urugwajczyka Juana Manuela Olivery. Siedem minut później stan meczu wyrównał trafieniem do własnej bramki Yaser Salem. Od 37 minut drużyna Ittihad grała w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Sultan Seif, za faul na Chilijczyku Edsonie Puchu.

W połowie maja na stanowisku trenera Al Wasl Maradona, były selekcjoner reprezentacji Argentyny, zastąpił Khalifa Mobaraka, tymczasowo pełniącego funkcję po zwolnionym Brazylijczyku Sergio Fariasie. W przeszłości zespół z Dubaju prowadzili również m.in. Henryk Kasperczak, Czech Ivan Hasek i Austriak Josef Hickersberger.