Vuelta a Espana: Taaramae wygrał 14. etap

Vuelta a Espana: Taaramae wygrał 14. etap

Estończyk Rein Taaramae z grupy Cofidis wygrał w sobotę 14. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana, z Astorga do La Farrapona Lagos de Somiedo (długości 175,8 km). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Brytyjczyk Bradley Wiggins z ekipy Team Sky.
Taaramae samotnie minął linię mety górskiego etapu. Wyprzedził dwóch Hiszpanów z grupy Geox - o 25 sekund Hiszpana Juana Jose Cobo i 29 s Davida de la Fuente.

40 sekund po zwycięzcy uczynił to Holender Wout Poels (Vacansoleil), a pięć sekund po nim zameldowała się grupa złożona z czterech kolarzy. Przyprowadził ich Wiggins, posiadacz czerwonej koszulki lidera Vuelty. Najlepszy z Polaków Rafał Majka (Saxo Bank) zajął 20. miejsce ze stratą 1.48 min. Jako 57. sklasyfikowany został Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) - 20.23, a 160. był Jarosław Marycz (Saxo Bank) - 30.20.

Po 14 z 21 etapów Wiggins wciąż ma nieznaczną przewagę - zaledwie siedmiu sekund -nad rodakiem i kolegą z zespołu Chrisem Froomem. Trzeci jest Holender Bauke Mollema - 36 s. 29. w klasyfikacji generalnej jest Rafał Majka - 17.35, Przemysław Niemiec jest 51. - 1.03.05, a Jarosław Marycz zajmuje 164. lokatę - 3:19.34.

Finał tegorocznej edycji wyścigu zaplanowano na niedzielę 11 września w Madrycie.