Legia wygrała sparing z Jagiellonią

Legia wygrała sparing z Jagiellonią

Legia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 (1:0) w piłkarskim meczu towarzyskim, rozegranym w sobotę na inaugurację stadionu w Ostródzie. Spotkanie obejrzało ok. 4,5 tys. widzów.
Zwycięską bramkę dla legionistów zdobył w 28. minucie Miroslav Radovic, który wykorzystał podanie Artura Jędrzejczyka. Jagiellonia była bliska wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy piłka po  strzale Dawida Plizgi trafiła w słupek.

Sparing obu drużyn uświetnił otwarcie stadionu w Ostródzie, stanowiącego część centrum sportowo-hotelowego, które zbudowano z myślą o  piłkarskich mistrzostwach Europy. Ostróda jest jednym z 21 polskich miast rekomendowanych przez UEFA na Centrum Pobytowe dla reprezentacji narodowych podczas EURO 2012.

Najważniejszą częścią zbudowanego za 39 mln zł kompleksu jest stadion piłkarski ze sztucznym oświetleniem i zadaszonymi trybunami dla 5 tys. widzów. W skład ostródzkiego centrum wchodzi m.in. boisko treningowe, szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej, obiekty rekreacyjne oraz sale konferencyjne.