Kto przegrał mecz? Legia. U siebie. Z beniaminkiem

Kto przegrał mecz? Legia. U siebie. Z beniaminkiem

Sensacja w Warszawie. Debiutujące w piłkarskiej ekstraklasie Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło pierwsze zwycięstwo, pokonując na Łazienkowskiej Legię 2:1.
Tego nikt się nie spodziewał. Po potknięciach Lecha Poznań i Śląska Wrocław piłkarze Macieja Skorży przygotowywali się już do objęcia pozycji lidera T-Mobile Ekstraklasy, ale na drodze stanęli im "Górale" z Bielska-Białej. Już do przerwy pachniało ogromną niespodzianką - bramkarza Legii Dusana Kuciaka pokonali Tomasz Górkiewicz i Sylwester Patejuk. Po zmianie stron słabo prezentujących się gospodarzy stać było tylko na jednego gola, którego niedługo po wznowieniu gry zdobył Ivica Vrdoljak.

Podbeskidzie nigdy wcześniej nie występowało w ekstraklasie. Po pięciu kolejkach miało w dorobku trzy punkty za trzy remisy. Dzień 10 września 2011 roku przejdzie więc do historii klubu. Po sobotnich meczach prowadzenie w rozgrywkach objęła Korona Kielce, która pewnie pokonała na swoim boisku Śląsk Wrocław 2:1. Zwycięstwo mogło być wyższe, gdyby nie rozregulowane celowniki kielczan. Jedyny, obok Korony, niepokonany zespół - Widzew Łódź zremisował 0:0 w Bełchatowie z PGE GKS. W roli pierwszego trenera bełchatowskiej drużyny zadebiutował Kamil Kiereś.

W hicie szóstej kolejki walczący nieporadnie Lech Poznań przegrał z Wisłą Kraków 0:1. W 25. minucie bardzo aktywny w tym spotkaniu Andraz Kirm uderzył w poprzeczkę, a poprawka Davida Bitona trafiła już do siatki. Wiślacy w pełni kontrolowali przebieg gry; ich zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. W drugim piątkowym spotkaniu Ruch Chorzów wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1.

W niedzielę Cracovia zagra z ŁKS Łódź, a Jagiellonia Białystok będzie podejmować aspirującą do fotela lidera Polonię Warszawa. Szóstą kolejkę zakończy w poniedziałek mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze.