NFL: Janikowski punktuje, jego drużyna wygrywa

Oakland Raiders wygrali u siebie z New York Jets 34:24 w spotkaniu ligi futbolu amerykańskiego NFL. Polski kicker Sebastian Janikowski zdobył dziesięć punktów dla triumfatorów.
33-letni Janikowski uzyskał sześć punktów po uderzeniach z 54 (49,3 m) i 49 (44,8) jardów oraz cztery po podwyższeniach (za 1 pkt), po przyłożeniach kolegów z zespołu. Polakowi nie udało się jednak poprawić rekordowego wyniku z inauguracji sezonu, kiedy to w meczu z Denver Broncos (23:20) posłał piłkę w bramkę z 63 jardów (57,6 m). Poprzedni najlepszy rezultat Polaka wynosił 61 jardów (55,8 m).

Konfrontacja Raiders z Jets miała bardzo wyrównany przebieg. Do przerwy był remis 17:17, a o sukcesie gospodarzy (bilans gier 2-1) zadecydowała trzecia kwarta, wygrana 7:0.