Bayern nie stracił bramki od 14 godzin

Bayern nie stracił bramki od 14 godzin

Piłkarze Bayernu Monachium nie stracili bramki od... 838 minut, czyli od prawie 14 godzin. Szansę na przerwanie passy Bawarczyków będzie miał Manchester City. Do niemiecko-angielskiego starcia w Lidze Mistrzów dojdzie 27 września.

Bayern rozpoczął nowy sezon Bundesligi od porażki z Borussią Moenchengladbach 0:1, ale później wygrał sześć meczów z rzędu i jest samodzielnym liderem. Co więcej, nie stracił już ani jednego gola. Wliczając inne rozgrywki, Bayern odniósł kolejno dziewięć zwycięstw i strzelił 26 bramek. Pozyskany z Schalke 04 Gelsenkirchen bramkarz Manuel Neuer jest niepokonany od 838 minut.

Passę monachijczyków będzie chciał zakończyć wicelider angielskiej ekstraklasy Manchester City, który na krajowym podwórku wygrał pięć meczów, a jeden zremisował. Ekipa City strzeliła już 19 goli, a straciła pięć.