Canarinhos pokonali Albiceleste

Brazylia wygrała z Argentyną 2:0 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Belem. Obie drużyny wystąpiły bez zawodników z klubów europejskich.
Drugi z meczów "Superclasico", rozegrany w Belem na północy Brazylii, zakończył się zasłużoną wygraną "Canarinhos" 2:0. 14 września w  argentyńskiej Cordobie padł bezbramkowy remis.

Rewanżowy mecz arcyrywali z Ameryki Południowej był popisem młodych graczy brazylijskich. Pierwszego gola strzelił w 54. minucie, po szybko wyprowadzonym kontrataku spod własnej bramki, 19-letni Lucas, gwiazda reprezentacji mistrzów świata do lat 20. Wynik w 76. minucie ustalił jego rówieśnik Neymar, piłkarz okrzyknięty już następcą Pelego, grający w  tym samym klubie co niegdyś "krol futbolu" - Santosie.

W zespole argentyńskim nie wystąpił ani jeden zawodnik w wieku seniorskim. W brazylijskim, obok młodzieży, zagrał słynny Ronaldinho, dwukrotny laureat nagrody FIFA dla piłkarza roku (2004, 2005).

Brazylia - Argentyna 2:0 (0:0)

Bramki: Lucas (54), Neymar (76). Sędzia: Jorge Larrionda (Urugwaj). Widzów 45 tys.

Brazylia: Jefferson - Danilo, Dede, Rever, Cortes (84-Kleber) -  Romulo, Ralf, Lucas (68-Diego Souza) - Neymar, Borges (72-Fred), Ronaldinho.

Argentyna: Agustin Orion - Christian Cellay, Leandro Desabato, Sebastian Dominguez - Ivan Pillud (77-Pablo Mouche), Augusto Fernandez, Hector Canteros (59-Mario Bolatti), Pablo Guinazu, Emiliano Papa -  Walter Montillo, Lucas Viatri.