Obronił karnego, dostał skrzynkę piwa

Estoński browar w niekonwencjonalny sposób podziękował bramkarzowi piłkarskiej reprezentacji Słowenii Samirowi Handanovicovi za obronę rzutu karnego w ostatnim spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy w 2012 r. z Serbią. Przesłał mu skrzynkę piwa.
Słowenia wygrała z Serbią 1:0, a wynik ten dał Estonii awans do baraży Euro 2012. W bezpośredniej rywalizacji o miejsce w ME Estonia zmierzy się z Irlandią.

Traktowani w ostatnich latach jako "chłopcy do bicia" Estończycy w ostatniej kolejce eliminacji nie grali, czekali z niecierpliwością na wynik spotkania Słowenii - Serbia. Ci ostatni do zajęcia drugiego miejsca w grupie C i wyprzedzenia Estonii potrzebowali zwycięstwa w Mariborze.

Jedyną bramkę meczu strzelili Słoweńcy w ostatniej minucie pierwszej połowy. Jej autorem był Dare Vrsic. Serbowie mieli niejedną szansę na doprowadzenie do remisu, ale z każdej opresji Słoweńcy wychodzili obronną ręką, w czym największa zasługa bramkarza Handanovica występującego na co dzień we włoskim Udinese. W 64. minucie zdał celująco najtrudniejszy egzamin - obronił rzut karny wykonywany przez kapitana Serbów Nemanję Vidica.