PSG nie zdobędzie Pucharu Ligi

PSG nie zdobędzie Pucharu Ligi

Piłkarze Paris Saint Germain odpadli z Pucharu Ligi Francuskiej. W meczu 1/8 finału stołeczny zespół, mimo że wygrywał już 2:0, przegrał ostatecznie na wyjeździe 2:3 z beniaminkiem Ligue 1 Dijon FCO.
To drugie spotkanie obu ekip w ostatnich kilku dniach. W niedzielę w starciu ligowym na Parc des Princes lepsze okazało się PSG, zwyciężając 2:0 po bramkach Brazylijczyka Nene. Po 20 minutach środowego meczu w Pucharze Ligi rezultat był identyczny, a na listę strzelców wpisali się 18-letni francuski skrzydłowy Jean-Christophe Bahebeck (16. min.) oraz turecki napastnik Mevlut Erding (20 min.).

Ekipa Dijon zdobyła jednak dwa gole w odstępie trzech minut i zdołała odrobić straty jeszcze przed przerwą. Bramki strzelili francuscy pomocnicy - Younousse Sankhare z karnego (30. min.) oraz Florin Berenguer (32. min.). Zwycięstwo zapewnił gospodarzom Brice Jovial, który w 61. minucie wykorzystał jedenastkę.

Lider Ligue 1 PSG rozpoczął spotkanie bez największych gwiazd - Argentyńczyka Javiera Patore, Brazylijczyka Nene oraz Francuza Kevina Gamieiro. Dwaj ostatni pojawili się jednak na murawie w 70. minucie.