Liga turecka: Grosicki znów trafia do siatki

Liga turecka: Grosicki znów trafia do siatki

Kamil Grosicki zdobył gola dla Sivassporu w wygranym przez jego drużynę 2:0 meczu z Fenerbahce Stambuł w 10 kolejce piłkarskiej ekstraklasy Turcji. To czwarta bramka polskiego napastnika w tym sezonie. Polak pokonał bramkarza rywali w 72 minucie ustalając wynik spotkania, a 11 minut później został zmieniony.
Fenerbahce poniosło pierwszą porażkę w tym sezonie ligi tureckiej. Zespół ze Stambułu bez względu na wyniki pozostałych spotkań 10 kolejki utrzyma jednak przodownictwo w tabeli. Z kolei Sivasspor z dorobkiem 14 punktów zajmuje obecnie ósme miejsce, a do lidera traci siedem "oczek".

Grosicki trafił nad Bosfor w przerwie zimowej poprzedniego sezonu z Jagiellonii Białystok. Wiosną wystąpił w 17 meczach i zdobył dla nowej drużyny pięć goli.