FIFA zmieniła zdanie: Birma może grać w eliminacjach MŚ

FIFA zmieniła zdanie: Birma może grać w eliminacjach MŚ

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) częściowo uwzględniła odwołanie Birmy i przywróciła ją do eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku. Kara została nałożona z powodu zajść, które miały miejsce w trakcie lipcowego meczu eliminacji MŚ 2014 z Omanem.
W mocy utrzymano karę grzywny w wysokości 25 tys. franków szwajcarskich oraz nakaz rozgrywania na neutralnym terenie meczów, których Birma byłaby gospodarzem.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, przy stanie 2:0 dla przyjezdnych z  Omanu, z trybun poleciały na boisko kamienie i butelki. Japoński sędzia Ryuji Sato przerwał mecz i na jego wznowienie już się nie zdecydował. FIFA za oficjalny uznała wynik, który widniał w momencie przerwania spotkania. Pierwszy mecz tych drużyn również zakończył się zwycięstwem Omanu 2:0 i to ta drużyna awansowała do kolejnej rundy eliminacji.