Kubot może już zwiedzać Paryż

Łukasz Kubot i Niemiec Florian Mayer przegrali z Brazylijczykami Marcelo Melo i Bruno Soaresem 4:6, 3:6 w 1 rundzie turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Paryżu (z pulą nagród 2,75 mln euro). Polski tenisista pożegnał się z imprezą w hali Bercy.
Mecz trwał godzinę i 11 minut. Kubot i Marach po dwa razy w każdym secie przegrali swoje serwisy, natomiast podania rywali przełamali po  jednym razie w każdym. Wcześniej, w niedzielę, 29-letni Polak odpadł w  drugiej i decydującej rundzie kwalifikacji singla.

W Paryżu startują również Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy jako rozstawieni z numerem szóstym, w pierwszej rundzie mają wolny los. W drugiej, 1/8 finału, ich rywalami będą zwycięzcy meczu pomiędzy Francuzami Arnaudem Clementem i Edouardem Rogerem-Vasselinem oraz włosko-hiszpańskim duetem Fabio Fognini i Marcel Granollers.

Polacy walczą o prawo gry w kończącym sezon turnieju masters - ATP World Tour (z pulą nagród 5,19 mln funtów). W londyńskiej O2 Arena zagra osiem najwyżej notowanych par w rankingu ATP "Doubles Race". Zajmują dziewiąte miejsce, a do ósmej pary - Amerykanina Erica Butoraca i  Jeana-Juliana Rojera z Antyli tracą 15 punktów.