Obraniak trafia, Jeleń gra, Lille zwycięża

Ludovic Obraniak zdobył bramkę dla OSC Lille w 16 kolejce francuskiej ekstraklasy. Piłkarze mistrza kraju pokonali na wyjeździe Ajaccio 3:2. Drugi z reprezentantów Polski w drużynie gości - Ireneusz Jeleń - został zmieniony w 56 minucie.

Ajaccio to zdecydowany outsider obecnego sezonu Ligue 1, ale  piłkarze Lille mieli spore problemy ze zdobyciem trzech punktów. Zwycięstwo zapewnił im  dopiero w 80 minucie Belg Eden Hazard, skutecznie egzekwując rzut karny. Obraniak, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki rywali już w 12 minucie (na 1:1). To druga bramka pomocnika reprezentacji Polski w rundzie jesiennej. Poprzednią zdobył 10 września w spotkaniu z Saint Etienne wygranym 3:1.

Dzięki zwycięstwu nad Ajaccio mistrzowie Francji awansowali na  drugie miejsce w tabeli, ale dotychczasowy wicelider Paris St Germain swój mecz rozegra dzień później. Wciąż znakomicie spisuje się lider - Montpellier HSC - który rozgromił 4:0 Lorient i w tabeli ma 36 punktów, o pięć więcej niż Lille.