Hautameki poleciał najdalej (aktl.)

Fin Matti Hautamaeki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo-Holmenkollen.Fin uzyskał odległości 127,5 i 128 m, a od sędziów otrzymał łączną notę 281,4 pkt.
To jego piąte z rzędu i jednocześnie piąte w sezonie pucharowe zwycięstwo.

Drugi był Norweg Bjoern Einar Romoeren, który skoczył 124 i 128 m oraz dostał notę 272,1 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Michael Uhrmann. Niemiec przegrał rywalizację z zawodnikiem gospodarzy o półtora punktu, a w kolejnych próbach osiągnął 124,5 i 127,5 m.

Adam Małysz zajął 19. miejsce z notą 237,3 pkt. Po pierwszym skoku na odległość 117,5 m był 23. W drugiej serii trzykrotny zdobywca PŚ poprawił się o metr i awansował o cztery lokaty. Na  18. pozycji zawody zakończył zwycięzca klasyfikacji generalnej w  tym sezonie Fin Janne Ahonen.

Do drugiej serii nie awansowali Kamil Stoch (114 m, 109,7 pkt) i  Robert Mateja (104,5 m, 91,1 pkt). Stoch zajął 34., a Mateja 51., ostatnią, pozycję.

W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian. Ahonen ma obecnie 1661 pkt. Wiceliderem jest nadal Norweg Roar Ljoekelsoey, który zdobył dotąd 1310 pkt. Na kolejnych miejscach tłok - Czech Jakub Janda ma 1163, Austriak Martin Hoellwarth 1157, a Małysz 1140. Do  walki o trzecią pozycję w klasyfikacji końcowej włączył się Hautamaeki, który ma teraz 1125 pkt.