Polki wciąż przegrywają

Polska przegrała w Nagoi z Turcją 0:3 (18:25, 22:25, 19:25) w meczu grupy E mistrzostw świata siatkarek.
Polska: Bełcik (2 pkt), Frątczak (14), Liktoras (4), Pycia (6), Rosner, Mirek (13), Zenik (libero) oraz Skowrońska-Dolata, Podolec (1), Bamber (2), Maj

Turcja: Ozcelik, Ozbek, Hanikoglu (18), Neslihan (20), Gunus, Agca Elif, Gulden (libero) oraz Hakyemez

W drugiej fazie turnieju Polska przegrała kolejny mecz bez zwycięstwa choćby w jednym secie. W spotkaniu z Turczynkami wyrównana gra była do drugiej przerwy technicznej. Następnie rywalki uzyskiwały trzy-cztery punkty przewagi i pewnie wygrywały.

Podobnie jak w innych meczach czempionatu polski zespół tracił punkty seriami. W drugim secie po pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:7. Minimalną przewagę utrzymywał jeszcze do stanu 12:11, żeby niebawem przegrywać 14:18.

Trzeci set rozpoczął się od dobrej gry polskiego zespołu i prowadzenia 5:1. Jednak na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy prowadzeniu 8:7 Turczynek. Po wznowieniu gry walka była wyrównana, a rywalki prowadziły 16:15. Następnie przeprowadziły trzy udane akcje i tych strat zespół trenerów Ireneusza Kłosa i Mariana Kardasa nie potrafił już odrobić.