Awans polskich siatkarzy, spadek Polek

Męska reprezentacja Polski awansowała z ósmego na czwarte miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Prowadzi Brazylia przed Włochami i Rosją.
W zakończonych 3 grudnia w Japonii mistrzostwach świata Brazylijczycy pokonali w finale Polskę 3:0. Polska za drugie miejsce otrzymała 90 punktów do rankingu.

W klasyfikacji kobiet Polska spadła z dziewiątego na jedenaste miejsce. Na pierwsze miejsce awansował mistrz świata Rosja, która wyprzedza Brazylię oraz poprzedniego lidera Chiny. Polskie siatkarki w rozegranych w Japonii mistrzostwach świata (31 października-16 listopada) zajęły 15. miejsce i za ten wynik otrzymały 24 punkty rankingowe. Ogromny awans zanotowała Serbia i Czarnogóra, która z trzydziestego miejsca przeskoczyła na ósme. Zespół ten zdobył w mistrzostwach świata brązowy medal.