Wisła Kraków mistrzem Polski

Wisła Kraków pokonała swojego najgroźniejszego rywala, Legię w Warszawie, i została mistrzem Polski. Podczas meczu doszło do awantur, kibice bili się między sobą, rzucali kamieniami w sędziego.
Legia Daewoo Warszawa - Wisła Kraków 1:2 (0:1). Bramki: dla Legii - Wojciech Kowalczyk (81); dla Wisły -  Maciej Żurawski (10-karny), Grzegorz Pater (72).
Żółte kartki: Bogdan Zając, Arkadiusz Głowacki (Wisła). Sędziował: Ryszard Wójcik (Opole). Widzów 8 000.
Podczas meczu bibice Legii wyrywali siedziska i próbowali sforsować ogrodzenie oddzielające od sektora fanów Wisły Kraków. W sektorze Wisły natomiast doszło do starć kibiców krakowskich z siłami policyjnymi.
W 75. minucie meczu spotkanie zostało przerwane: kibice którzy zaczęli rzucać kamieniami w stronę sędziego liniowego. Po meczu zamieszki przeniosły się poza teren stadionu.