Houllier zwolniony

Menedżer angielskiego klubu piłkarskiego FC Liverpool Francuz Gerard Houllier, który w połowie października przeszedł operację na otwartym sercu, opuścił szpital Broadgreen.
Houllier wróci do pracy w klubie najwcześniej za dwa miesiące. Czeka go rekonwalescencja w centrum kardiologicznym. W niedzielnym meczu wyjazdowym z Manchesterem United drużynę Liverpoolu poprowadzi asystent Houlliera - Phil Thompson.
54-letni szkoleniowiec francuski zasłabł 13 października w przerwie meczu z Leeds (1-1) i w nocy z soboty na niedzielę (z 13 na 14 października) przeszedł trwającą 11 godzin operację serca.
Od czasu, gdy Houllier znalazł się w szpitalu, jego podopieczni, a wśród nich bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek, wygrali cztery mecze, jeden zremisowali i zakwalifikowali się do II fazy rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów.