Lewandowski strzela, Borussia blisko mistrzostwa

Borussia Dortmund wygrała z Freiburgiem 3:0 w meczu 30. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec i znacząco przybliżyła się do mistrzostwa kraju. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Drugi w tabeli Bayer Leverkusen przegrał z Bayernem Monachium 1:5.
Do rywalizacji z Freiburgiem podopieczni Juergena Kloppa przystępowali wiedząc, że ich najgroźniejszy rywal w walce o mistrzostwo Niemiec został rozgromiony. "Aptekarze" ulegli bowiem w Monachium miejscowemu Bayernowi 1:5, a hat-tricka ustrzelił Mario Gomez.

Borussia wykorzystała ten wynik i pokonując Freiburg 3:0 umocniła się na pozycji lidera. W podstawowym składzie wystąpili trzej reprezentanci Polski: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Ten ostatni tuż przed przerwą znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i strzelił swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze od sześciu tygodniu. Wychowanek Znicza Pruszków powinien już wcześniej trafić do bramki, ale zmarnował podobną okazję. Tak samo zresztą było w końcówce spotkania. Pozostałe gole zdobyli Mario Goetze w 23. i Kevin Grosskreutz w 78. minucie.

Dzięki temu zwycięstwu na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Borussia powiększyła przewagę nad Bayerem do ośmiu punktów i mistrzowski tytuł może zapewnić sobie już w następnej kolejce.