Nawrocki leci na galę do USA. Tusk skwitował to jednym słowem

Dodano:
Karol Nawrocki, Donald Tusk Źródło: Newspix.pl / Damian Burzykowski
Karol Nawrocki ma wziąć udział w gali UFC w Białym Domu na zaproszenie Donalda Trumpa. Donald Tusk skomentował wizytę jednym słowem.

W niedzielę 14 czerwca w ogrodach Białego Domu ma się odbyć gala mieszanych sztuk walki (MMA) federacji UFC. Ma ona upamiętnić 250. rocznicę powstania Stanów Zjednoczonych i uczcić Dzień Flagi. Tego samego dnia Donald Trump, który jest prywatnie wielkim fanem UFC, będzie obchodził swoje 80. urodziny.

Tusk o wizycie Nawrockiego w USA

Zaproszenie na uroczystości do Waszyngtonu otrzymał Karol Nawrocki. „Wizyta będzie okazją do rozmów w zakresie bezpieczeństwa i relacji dwustronnych” – podkreślił Marcin Przydacz. P„olskę i Stany Zjednoczone łączą wieloletnie relacje oparte na wspólnej historii, wartościach oraz strategicznym partnerstwie, które dziś znajduje odzwierciedlenie w sojuszniczej współpracy politycznej, gospodarczej i obronnej” – dodał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Dziennikarze w Sejmie zapytali Donalda Tuska o to, czego spodziewa się po wizycie Karola Nawrockiego w Białym Domu. Premier odpowiedział zaledwie jednym słowem. – Niczego – stwierdził szef polskiego rządu.

Sikorski kpi z wizyty Nawrockiego w USA

Wcześniej zaproszenie dla Karola Nawrockiego do USA skomentował także Radosław Sikorski. „Trzymam kciuki, aby prezydent wszedł co najmniej do półfinału” – kpił szef MSZ.

– Myślę, że Karol Nawrocki ma pewne doświadczenie w walkach na pięści, od których się nie odżegnywał. Myślę, że do tego nawiązywał Radosław Sikorski – ocenił w rozmowie z Onetem Miłosz Motyka. Według ministra energii sama wizyta w Białym Domu, jeżeli będzie kolejną okazją do tego, żeby porozmawiać na temat obecności wojsk USA w Polsce albo poprawienia kontaktów, to tylko lepiej.

Według polityka PSL „priorytetem prezydenta powinno być to, żeby w trakcie wizyty w Stanach Zjednoczonych znalazł się czas na poruszenie poważnych tematów dotyczących bezpieczeństwo”. – Na pewno priorytetem nie powinno być to, żeby pooglądać walki, bo do tego ma wiele okazji także w Polsce – ocenił Miłosz Motyka.

Źródło: WPROST.pl
Proszę czekać ...

Proszę czekać ...

Proszę czekać ...

Proszę czekać ...