Kandydaci do Sejmu w Olsztynie, okręg nr 35. Zobacz, kto startuje w wyborach 2023

Kandydaci do Sejmu w Olsztynie, okręg nr 35. Zobacz, kto startuje w wyborach 2023

Komunikacja miejska w Olsztynie
Komunikacja miejska w Olsztynie Źródło: Shutterstock / Martyn Jandula
15 października Polacy ruszą do urn wyborczych, by oddać głos na wybranych kandydatów. Na kogo głosować w okręgu 35 w Olsztynie?

Okręg nr 35 obejmuje część województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca obszary powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz miasta na prawach powiatu: Olsztyn. Liczba mandatów wynosi 10.

Lista nr 1, Bezpartyjni Samorządowcy

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 ZAKRZEWSKI Łukasz inżynier budowy dróg Giżycko nie należy do partii politycznej
2 DZICZEK Krzysztof Andrzej audytor Biała Piska nie należy do partii politycznej
3 WASILEWSKI Piotr prezes Gołdap nie należy do partii politycznej
4 BRZOZOWSKA Urszula Agnieszka pedagog Olsztyn nie należy do partii politycznej
5 NOWIERSKI Adrian Norbert przedstawiciel handlowy Giżycko nie należy do partii politycznej
6 SADOWSKA Beata rejestratorka medyczna Stare Włóki nie należy do partii politycznej
7 MARCINIAK Urszula pracownik socjalny Sztynort Mały nie należy do partii politycznej
8 SZTEJTER Agnieszka Ewa gospodyni Łoje nie należy do partii politycznej
9 ŻYWICKI Wiesław Jan rolnik Kostrzewy nie należy do partii politycznej
10 JASEK Mirosława krawiec Dębiany nie należy do partii politycznej
11 GRABOWSKI Jerzy ślusarz Pęglity nie należy do partii politycznej
12 BAKIEWICZ Agnieszka krawiec Suśnik nie należy do partii politycznej
13 DĄBROWSKI Mirosław elektromechanik Liski nie należy do partii politycznej
14 KRUPA Jan rolnik Krzywińskie nie należy do partii politycznej
15 MIERZEJEWSKI Marcin inżynier technologii żywności Olsztyn nie należy do partii politycznej
16 MLENKO Krzysztof Jacek technik mechanik Tuławki nie należy do partii politycznej
17 WOJSŁAW Elżbieta cukiernik Giżycko nie należy do partii politycznej
18 KAMIONKA Agnieszka opiekunka dziecięca Giżycko nie należy do partii politycznej
19 SULEJ Marianna meliorant Giżycko nie należy do partii politycznej
20 LESZCZEWICZ Waldemar Władysław inżynier budowy dróg Warszawa nie należy do partii politycznej

Lista nr 2, Trzecia Droga

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 PASŁAWSKA Urszula Stefania prawnik Biskupiec członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
2 NIEMCZYCKI Ignacy Krzysztof przedsiębiorca Jora Wielka członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
3 JASKULSKA Sylwia Monika mgr inż. rolnictwa Dąbrowa członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
4 KOSIOREK Sebastian Bolesław nauczyciel Ełk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
5 KRÓL Radosław wyższy urzędnik samorządowy Wydminy członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
6 KEMPA Robert Waldemar historyk Giżycko członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
7 BĄKOWSKA Maria Anna urzędnik samorządowy Olsztyn nie należy do partii politycznej
8 TRUPACZ Mariusz instruktor ds. artystycznych Pisz członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
9 PIWOWARCZYK Marcin Marian inż. automatyk Mrągowo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10 KIMBAR Andrzej leśnik Wielbark członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
11 SZAŁKO Agnieszka administratywista Węgorzewo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
12 PAWLAK Robert rolnik Pacyna nie należy do partii politycznej
13 WISOWATY Bogusław przedsiębiorca Ełk nie należy do partii politycznej
14 CZUBIŃSKA Grażyna Jolanta doktor nauk o zdrowiu Ustka nie należy do partii politycznej
15 ANDRZEJEWSKI Jarosław Arkadiusz nauczyciel Ełk nie należy do partii politycznej
16 KRZEMIŃSKI Radosław radca prawny Olsztyn nie należy do partii politycznej
17 ŁABANOWSKA Joanna Magdalena mgr ekonomii Olecko nie należy do partii politycznej
18 NOWICKA Sylwia księgowa Olsztyn nie należy do partii politycznej
19 CZEPIELINDA Krzysztof przedsiębiorca Mrągowo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
20 KOTOWSKI Marcin adwokat Olsztyn członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni

Lista nr 3, Nowa Lewica

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 KULASEK Marcin Robert parlamentarzysta Olsztyn członek partii politycznej: Nowa Lewica
2 GRUCELA Bartosz specjalista ds. stosunków międzynarodowych Olsztyn członek partii politycznej: Lewica Razem
3 PRZYŁUSKA Bożena Marta socjolog Blanki nie należy do partii politycznej
4 MICHNIK Łukasz asysystent parlamentarny Silice członek partii politycznej: Nowa Lewica
5 ASZKIEŁOWICZ Mieczysław rolnik Jonkowo nie należy do partii politycznej
6 MATUSZEWSKA‑BORUC Małgorzata Emilia wychowawca w placówkach oświatowych Olsztyn członek partii politycznej: Lewica Razem
7 BOCZAR Beata nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Szczytno nie należy do partii politycznej
8 DRACEWICZ Dariusz Cezary rzecznik praw konsumenta Ełk członek partii politycznej: Nowa Lewica
9 BOLIK‑KUN Anna Agnieszka nauczyciel bibliotekarz Węgorzewo członek partii politycznej: Nowa Lewica
10 PIENIAK Jarosław specjalista do spraw obsługi projektów i programów Reszel członek partii politycznej: Nowa Lewica
11 JANKOWSKA Ewa Bożena pracownik biurowy Gołdap członek partii politycznej: Nowa Lewica
12 OLKOWSKA‑KASJAN Małgorzata kierownik do spraw sprzedaży Olsztyn członek partii politycznej: Nowa Lewica
13 LESKA Arkadiusz Karol pozostali dyrektorzy generalni i zarządzający Szczytno członek partii politycznej: Nowa Lewica
14 HADZIEWICZ Irena Krystyna nauczyciel przedmiotu w szkole ponadpodstawowej Kętrzyn członek partii politycznej: Nowa Lewica
15 PYSZNA Malwina Maria recepcjonista hotelowy Mrągowo członek partii politycznej: Nowa Lewica
16 RUTKOWSKI Bartłomiej logopeda Talki członek partii politycznej: Lewica Razem
17 POPIELARZ Małgorzata nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Ełk członek partii politycznej: Nowa Lewica
18 PACYNO Piotr kierownik działu administracyjno-gospodarczego Olsztyn członek partii politycznej: Nowa Lewica
19 NADOLNA Janina nauczyciel bibliotekarz Ruciane-Nida członek partii politycznej: Nowa Lewica
20 NALAZEK Ireneusz Mariusz animator rekreacji i organizacji czasu wolnego Stawiguda nie należy do partii politycznej

Lista nr 4, Prawo i Sprawiedliwość

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 CIESZYŃSKI Janusz Antoni menadżer Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2 CHOJECKI Artur Henryk urzędnik państwowy Olsztyn członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3 ARENT Iwona Ewa politolog Olsztyn członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4 POBOŻY Błażej Leszek nauczyciel akademicki Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5 SEMENIUK‑PATKOWSKA Olga Ewa wyższy urzędnik państwowy Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6 MAŁECKI Jerzy Wojciech specjalista bankowości Jagodne członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7 KOSSAKOWSKI Wojciech prawnik Ełk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8 CZEMIEL Paweł politolog Ełk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9 ULEWICZ Bożenna dziennikarz Kaborno członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10 ŻUCHOWSKI Henryk politolog Szczytno członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11 BUKOWSKA Beata Anna nauczyciel Olsztynek członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12 CYBULSKI Wojciech nauczyciel Ełk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13 REMBA‑KARDASIŃSKA Małgorzata Urszula przedsiębiorca Zimna Woda nie należy do partii politycznej
14 SZOSTAK Izabela Kamila kierownik biura Kruklanki członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15 MICKIEWICZ Jan Wojciech nauczyciel Kętrzyn członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16 JUCHNIEWICZ Andrzej kierownik biura Gołdap członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
17 KOBYLIŃSKA Zdzisława Marianna filozof Dobre Miasto nie należy do partii politycznej
18 PRUSACZYK Sławomir urzędnik Mrągowo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
19 KRYSIUK Jan kierownik biura Wydminy członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20 SZMIT Jerzy geodeta Olsztyn członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 5, Konfederacja Wolność i Niepodległość

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 LISIECKI Piotr Cezary wydawca Naglady członek partii politycznej: Konfederacja Ruch Narodowy
2 OWSIANIK Tomasz Jan politolog Olsztyn członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
3 WYRĘBEK Andrzej Piotr lekarz Dobre Miasto członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
4 WYSOCKI Kamil Michał przedsiębiorca Przykopka członek partii politycznej: Konfederacja Ruch Narodowy
5 BORKOWSKA Agnieszka Halina przedsiębiorca Regiel członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
6 BAGIŃSKA Beata nauczyciel Drygały członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
7 DUDA‑BEJNAROWICZ Aneta wychowawca w instytucji pieczy zastępczej Kętrzyn członek partii politycznej: Konfederacja Ruch Narodowy
8 ZBICIAK Łukasz historyk Olsztyn członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
9 KARPIŃSKI Ignacy historyk Olsztyn członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
10 GOŁĘBIEWSKA Paulina księgowa Królikowo członek partii politycznej: Konfederacja Ruch Narodowy
11 OLSZTYN Stanisław urzędnik Olsztyn nie należy do partii politycznej
12 LIPKA Emilia Maria nauczyciel wychowania przedszkolnego Wałpusz nie należy do partii politycznej
13 PANASIEWICZ Cecylia Dorota przedsiębiorca Bartąg nie należy do partii politycznej
14 WOJCIECHOWSKI Michał Jerzy profesor uniwersystetu Olsztyn członek partii politycznej: Unia Polityki Realnej
15 DĘBKOWSKA Agnieszka Anna terapeuta Olsztyn nie należy do partii politycznej
16 BARTKOWIAK Sławomir Artur technik elektryk Tylkowo nie należy do partii politycznej
17 GRABOWSKA Natalia urzędnik Woryty nie należy do partii politycznej
18 KITA Agnieszka Justyna biotechnolog Gleba nie należy do partii politycznej
19 ZIELIŃSKA Justyna nauczyciel Szczytno nie należy do partii politycznej
20 CHĘTNIK Marek nauczyciel Olsztyn członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej

Lista nr 6, Koalicja Obywatelska

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 CICHOŃ Janusz Władysław nauczyciel akademicki Tuławki członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2 WOJCIECHOWSKA Anna ekonomista Małkinie członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3 PAPKE Paweł poseł na Sejm RP Olsztyn członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4 ŚLĄSKA‑ZYŚK Wioletta dyrektor generalny Olsztyn nie należy do partii politycznej
5 PAMPUCH Mirosław Józef radca prawny Wrzesina członek partii politycznej: Nowoczesna
6 SOBIECH Katarzyna socjolog Pisz członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7 WYPIJ Michał Piotr politolog Olsztyn nie należy do partii politycznej
8 LEWKOWICZ Magdalena nauczyciel Mrągowo nie należy do partii politycznej
9 OFIERSKA Małgorzata Dorota prezes Swobodna nie należy do partii politycznej
10 HOMZA Zbigniew Mirosław lekarz Kętrzyn członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
11 OLSZEWSKI Wacław ekonomista Olecko nie należy do partii politycznej
12 CHMIELIŃSKI Igor inżynier budownictwa Kobyłocha członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13 WROCHNA Ewa Joanna dyrektor muzeum Olsztynek członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14 ŻULCZYK Wojciech product manager Nidzica członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15 KIEŁCZEWSKA Aleksandra Anna kierownik działu administracyjno-gospodarczego Węgorzewo nie należy do partii politycznej
16 GLINKA Adrian Mateusz portier Olsztyn członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
17 KOT Anna Weronika bibliotekoznawca Gołdap członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
18 SZPEJEWSKA Jolanta lekarz dentysta ze specjalizacją I stopnia Szczytno nie należy do partii politycznej
19 WIELGAT Marta pozostali pracownicy ds. rachunkowości i księgowości Reszel nie należy do partii politycznej
20 WRÓBEL Maciej Stanisław dziennikarz Giżycko członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Lista nr 7, Polska Jest Jedna

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 JASKOWSKI Zbigniew ekonomista Ełk nie należy do partii politycznej
2 KULCZYK Joanna przedsiębiorca Odmy nie należy do partii politycznej
3 ŻBIKOWSKI Wojciech lekarz – specjalista medycyny rodzinnej Piecki nie należy do partii politycznej
4 ROPIAK Sabina Agnieszka pracownik biurowy Olsztyn nie należy do partii politycznej
5 GŁOWIŃSKA Danuta doradca klienta Pajtuny nie należy do partii politycznej
6 ŁUKASZUK Adam ekonomista Olsztyn nie należy do partii politycznej
7 CHRZANOWSKI Bogdan kierowca Śniadowo nie należy do partii politycznej
8 HODKOWSKA Bogusława sprzedawca – magazynier Szczytno nie należy do partii politycznej
9 ZAPERT Michał Marcin konstruktor Kwiatuszki Wielkie nie należy do partii politycznej
10 KOCIMSKA Barbara emeryt Szczytno nie należy do partii politycznej
11 ŚWITAJ Zenon mechanik Piecki nie należy do partii politycznej
12 CĘDROWSKA Jolanta Anna inspektor administracji Ełk nie należy do partii politycznej
13 JĘDRZEJCZYK Roman przedsiębiorca Piecki nie należy do partii politycznej
14 MICHALCZYK Michał inżynier budownictwa – budownictwo ogólne Olsztyn członek partii politycznej: Polska Jest Jedna

Lista nr 8, Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 PŁOSKI Piotr Karol zarządzający przedsiębiorstwem Klewki nie należy do partii politycznej
2 ŁAWRYWJANIEC Karolina zarządzający przedsiębiorstwem Biskupiec nie należy do partii politycznej
3 BORKOWSKI Wojciech Mariusz zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej
4 KOŁEK Beata zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej
5 CAGARA Arkadiusz zarządzający przedsiębiorstwem Marcinkowo nie należy do partii politycznej
6 KARPIUK‑JACK Kamila Dominika zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej
7 CAGARA Łukasz zarządzający przedsiębiorstwem Marcinkowo nie należy do partii politycznej
8 STAŚKIEWICZ Marta zarządzający przedsiębiorstwem Bartoszyce nie należy do partii politycznej
9 LINOWSKA Karolina Teresa zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej
10 GASIULEWICZ Łukasz zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej
11 SKOCZEŃ Malwina zarządzający przedsiębiorstwem Ryn Reszelski nie należy do partii politycznej
12 KŁOSOWSKI Grzegorz Stefan zarządzający przedsiębiorstwem Borki Rozowskie nie należy do partii politycznej
13 ŁAWRYWJANIEC Wojciech zarządzający przedsiębiorstwem Biskupiec nie należy do partii politycznej
14 GĄSOWSKI Krzysztof zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej
15 KWIECIEŃ Kacper Konrad zarządzający przedsiębiorstwem Świdry nie należy do partii politycznej
16 CIOŁKO Zbigniew Norbert zarządzający przedsiębiorstwem Bartosze nie należy do partii politycznej
17 CHYŁA Łukasz Arkadiusz zarządzający przedsiębiorstwem Morąg nie należy do partii politycznej
18 BANDZUL Ewelina zarządzający przedsiębiorstwem Wyk nie należy do partii politycznej
19 KOMAISZKO Marcin Piotr zarządzający przedsiębiorstwem Olsztyn nie należy do partii politycznej