Domowe sposoby na grzybicę paznokci5maj2022, 12:56 —
Grzybica paznokci to nieprzyjemne schorzenie stóp i dłoni. Jak poradzić sobie z tym schorzeniem, stosując domowe sposoby na grzybicę paznokci?
Swędzenie szyi – przyczyny, objawy, leczenie4kwi2022, 10:03 —
Swędzenie szyi to nieprzyjemny objaw, które może mieć wiele przyczyn. Dlaczego szyja swędzi i jak się pozbyć tego uczucia?
Źródlana, mineralna, stołowa czy lecznicza. Jaką wodę wybrać i dlaczego?14sie2020, 20:30 —
Woda stanowi ok. 60% masy ciała dorosłego człowieka. Według zaleceń powinna być podstawowym płynem przyjmowanym w ciągu dnia, gdyż nie tylko gasi pragnienie, ale również nawadnia, reguluje poziom ciśnienia krwi i gospodarkę wodno-elektrolitową, poprawia trawienie oraz oczyszcza organizm. Dowiedz się, czy najlepiej sprawdzi się woda źródlana, mineralna, stołowa, a może lecznicza.
To tłuszcz czy woda? Jak odróżnić tycie od zatrzymania wody w organizmie28lip2020, 7:30 —
Wzrost masy ciała nie zawsze musi być spowodowany tyciem wynikającym z braku ruchu i nieodpowiedniego sposobu odżywiania. Częstym zjawiskiem jest zatrzymanie wody w organizmie, które także objawia się przybieraniem na wadze, a może być wywołane m.in. zmianami hormonalnymi, niedoborami oraz chorobami takimi jak przewlekła niewydolność żylna, zakrzepica żył głębokich lub choroby nerek. Jak rozpoznać, kiedy tycie wiąże się z tłuszczem, a kiedy z wodą?
Jak wyszczuplić uda?27cze2020, 11:31 —
Jędrne, gładkie i szczupłe uda to marzenie wielu kobiet. Dążąc do perfekcyjnej sylwetki, wiele z nich decyduje się m.in. na restrykcyjne odchudzanie i wzmożoną aktywność fizyczną. Niestety, nie istnieje dieta cud bądź ćwiczenia na uda, które w kilka dni usuną cellulit oraz poprawią wygląd nóg. Są jednak sposoby, które można wprowadzić, aby wygląd nóg zdecydowanie się polepszył.
Poród brzuszny. Na czym polega nowoczesne, cesarskie cięcie?2maj2020, 19:56 —
Cięcie cesarskie wykonywane jest głównie z powodu zatrzymania postępu porodu lub zamartwicy wewnątrzmacicznej płodu. Od niedawna w Polsce dostępna jest jego nowoczesna metoda, która umożliwia między innymi szybszy powrót mamy do formy. Na czym polega tzw. poród brzuszny?
Nie tylko otyłość. 7 czynników, które zwiększają ryzyko cukrzycy2maj2020, 11:54 —
Cukrzyca została zdiagnozowana już u 3 mln Polaków, jednak szacuje się, że dodatkowo choruje na nią nawet 20-30 proc. osób. Bez diagnozy i właściwego leczenia w 2030 roku chorować może już 5 mln osób w kraju. Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia cukrzycy?
Skłonność do siniaków – co może ją powodować?26kwi2020, 21:38 —
Siniaki na ciele pojawiają się często po uderzeniu. Zdarza się jednak, że czasem ich pojawienia nie można racjonalnie wyjaśnić. Co w takich sytuacjach może powodować skłonność do siniaków? Dowiedz się, kiedy warto zgłosić się do lekarza specjalisty.
Rak tarczycy. 6 czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania26kwi2020, 17:21 —
Tarczyca znajduje się w przedniej części szyi i ma kształt motyla lub litery „H”. Wytwarza i uwalnia hormony tarczycy, czyli tyroksynę (T4) i trójjodotyroninę (T3) odpowiedzialne między innymi za metabolizm. Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia raka tarczycy?
Jakie choroby pomaga wykryć regularne samobadanie?26kwi2020, 15:27 —
Regularne samobadanie pomaga wcześnie wykryć wiele chorób, dlatego raz w miesiącu warto przeznaczyć chwilę na obejrzenie swojego ciała. Chociaż niepokojące sygnały nie zawsze muszą świadczyć o chorobie, to jednak warto, by ocenił je lekarz.
Płyn Lugola – zastosowanie, przeciwwskazania, objawy przedawkowania26kwi2020, 15:05 —
Chociaż płyn Lugola może zabezpieczyć tarczycę przed szkodliwym promieniowaniem, to już niekontrolowane pseudoterapie na własną rękę mogą być niekorzystne, a nawet bardzo szkodliwe dla organizmu. Kiedy stosuje się płyn Lugola, a także, kiedy może być niebezpieczny?
Zapalenia i zakażenia powiek. Kiedy udać się do lekarza?25kwi2020, 18:48 —
Powieki chronią oko przed czynnikami zewnętrznymi, nawilżają śluzówkę oraz umożliwiają procesy, które odpowiadają za prawidłowe funkcje oka. Jeśli jednak zetkną się z patogenami lub alergenami, może wystąpić zapalenie powiek.
Wiosenne porządki w domowej apteczce. Ile mogą być otwarte krople lub syrop?19kwi2020, 20:11 —
Wiosenne porządki to także czas na sprawdzenie stanu domowej apteczki. Czy wiesz, jak długo powinny być przechowywane otwarte krople, syrop lub inne leki? Warto wiedzieć, że nie zawsze istotna jest tylko data ważności preparatu.
Czy leki bez recepty (OTC) są bezpieczne dla kierowców?19kwi2020, 14:12 —
Chociaż leki bez recepty są powszechnie dostępne i często stosowane jako leki na ból głowy, stawów czy brzucha, to niektóre z nich mogą niekorzystnie wpływać na prowadzenie samochodu. Po zażyciu jakich leków nie należy wsiadać za kierownicę pojazdu?
Przewlekle przyjmujesz leki przeciwbólowe? 6 zasad, których musisz przestrzegać19kwi2020, 8:53 —
Chorzy, którzy najczęściej przewlekle przyjmują leki przeciwbólowe, zwykle mają chorobę zwyrodnieniową stawów, bóle krzyża lub bóle głowy. Dolegliwości te trwają minimum 3 miesiące i znacznie obniżają jakość życia, dlatego leki często są dla nich jedyną ulgą. O czym trzeba pamiętać, stosując przewlekle leki przeciwbólowe?
Morfologia krwi. Czym są neutrofile?18kwi2020, 17:16 —
Wyniki morfologii krwi uwzględniają w niej także ilość neutrofilii, czyli komórek zaliczanych do białych krwinek. Ich wzrost lub obniżenie może wskazywać na stan chorobowy, dlatego zawsze wymaga konsultacji z lekarzem. Jakie funkcje pełnią neutrofile?
Czy już można przestać suplementować witaminę D?18kwi2020, 11:55 —
Niedobór witaminy D dotyczy już co drugiej osoby na świecie. Trzeba wiedzieć, że jest ona ważna nie tylko dla mocnych kości, ale też dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, a dodatkowo jej właściwy poziom zmniejsza ryzyko zachorowań np. na nowotwory. Kiedy można przestać suplementować witaminę D?