Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list Konfederacji?

Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list Konfederacji?

Politycy Konfederacji
Politycy Konfederacji / Źródło: Newspix.pl / Damian Burzykowski
Przedstawiamy pełną listę kandydatów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 roku.

W do PE Korwin Braun Liroy Narodowcy wystawi następujących kandydatów:


Okręg nr 1 – Pomorze

  • Sławomir Mentzen
  • Michał Urbaniak
  • Sylwester Pruś
  • Grażyna Brewiak
  • Magdalena Stupkiewicz
  • Martyna Lipinska-Behrendt
  • Iwona Świeczkowska
  • Marcin Krzywkowski
  • Karol Draniewicz
  • Artur Dziambor

Okręg nr 2 – Kujawsko-pomorskie

  • Krzysztof Drozdowski
  • Leszek Posłuszny
  • Juliusz Hoffman
  • Tomasz Mentzen
  • Anna Adamska
  • Joanna Geisler-Grygrowicz
  • Emilia Jawornik
  • Anna Malendowicz
  • Michał Czajkowski
  • Marcin Sypniewski

Okręg nr 3 – Podlaskie i Warmińsko-mazurskie

  • Robert Winnicki
  • Piotr Lisiecki
  • Joanna Michalewicz
  • Maciej Stypka
  • Lilija Moshechkova
  • Paulina Gołębiewska
  • Marzanna Gontarska
  • Andrzej Wyrębek
  • Adam Kiełczewski
  • Marcin Sawicki

Okręg nr 4 – Warszawa

  • Krzysztof Bosak
  • Jakub Kulesza
  • Rafał Pazio
  • Sebastian Ross
  • Stanisław Krajski
  • Monika Piskorz
  • Marta Pamięta
  • Zuzanna Krajewska
  • Joanna Krzysztofik
  • Marek Jakubiak

Okręg nr 5 – Mazowsze

  • Kaja Godek
  • Stefan Błaszczyk
  • Marek Szewczyk
  • Katarzyna Zaleśna
  • Jacek Korwin-Mikke
  • Sylwia Strus
  • Ewa Nitecka
  • Sławomir Witaszek
  • Piotr Drzewiński
  • Wojciech Mojzesowicz

Okręg nr 6 – Łódź

  • Waldemar Utecht
  • Rafał Gierowski
  • Tomasz Grabarczyk
  • Izabela Walczak
  • Zbigniew Lipczyk
  • Anna Korwin-Mikke
  • Joanna Mazur
  • Alicja Heinzel
  • Tomasz Bartosiak
  • Patryk Marjan

Okręg nr 7 – Wielkopolska

  • Piotr Liroy-Marzec
  • Anna Krystowska
  • Anna Bryłka
  • Witold Tomczak
  • Maciej Jóźwiak
  • Magdalena Gapińska
  • Andrzej Kuświk
  • Piotr Wawrzyniak
  • Aleksandra Rohde
  • Wojciech Ziętkowski

Okręg nr 8 – Lubelskie

  • Witold Tumanowicz
  • Bartłomiej Pejo
  • Włodzimierz Osadczy
  • Natalia Wiślińska
  • Magdalena Chojnacka
  • Małgorzata Tylus
  • Agnieszka Marciniuk
  • Rafał Mekler
  • Paweł Janulewicz
  • Krzysztof Kasprzak

Okręg nr 9 – Podkarpackie

  • Grzegorz Braun
  • Tomasz Buczek
  • Damian Bańka
  • Violetta Wolska
  • Wiesław Sowiński
  • Monika Zając
  • Marzena Kardasińska
  • Tomasz Proć
  • Andrzej Zapałowski
  • Dominika Korwin-Mikke

Okręg nr 10 - Małopolska-Świętokrzyskie

  • Konrad Berkowicz
  • Dawid Lewicki
  • Michał Wawer
  • Andrzej Skupień
  • Barbara Łach
  • Marek Ciesielczyk
  • Edyta Marszałek-Wojciechowska
  • Maria Lechowicz
  • Ernest Michałowski
  • Lucyna Kulińska

Okręg nr 11 – Śląsk

  • Jacek Wilk
  • Jerzy Janoska
  • Włodzimierz Skalik
  • Bożena Modzelewska
  • Emilia Kordek
  • Agnieszka Jarczyk
  • Agnieszka Białek
  • Jacek Pawlikowski
  • Jakub Gruszka
  • Dobromir Sośnierz

Okręg nr 12 – Dolnośląskie i Opolskie

  • Robert Iwaszkiewicz
  • Piotr Żurek
  • Dagmara Poplicha
  • Daniel Szkarupski
  • Hubert Czerniak
  • Katarzyna Gielert
  • Lidia Jarmułowicz
  • Halszka Bielecka
  • Anna Daszyńska-Hercuń
  • Janusz Korwin-Mikke

Okręg nr 13 – Zachodniopomorskie i Lubuskie

  • Krzysztof Tuduj
  • Krzysztof Chmielewski
  • Joanna Szałata
  • Estera Ślusarczyk
  • Klaudia Szenderowicz
  • Iwona Wawruszczak
  • Jan Gładkow
  • Arkadiusz Piszczek
  • Paweł Mazur
  • Adrian Stateczny
Źródło: PKW

Czytaj także

 1