Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 5 (mazowieckie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 5 (mazowieckie)?

Wybory, zdj. ilustracyjne
Wybory, zdj. ilustracyjne / Źródło: Fotolia / Roman Milert
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 5 (mazowieckie).

Okręg nr 5 obejmuje Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce oraz 28 powiatów: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski. W  do PE w okręgu nr 5 startują następujący kandydaci:


konfederacjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Kaja Godek
  2. Stefan Błaszczyk
  3. Marek Szewczyk
  4. Katarzyna Zaleśna
  5. Jacek Korwin-Mikke
  6. Sylwia Strus
  7. Ewa Nitecka
  8. Sławomir Witaszek
  9. Piotr Drzewiński
  10. Wojciech Mojzesowicz

wiosnaLista nr 2 – Komitet WyborczyRoberta Biedronia

  1. Paulina Piechna-Więckiewicz
  2. Patryk Fajdek
  3. Aleksandra Żmijewska
  4. Sławomir Grychtal
  5. Monika Żabicka
  6. Mateusz Karniewicz
  7. Anna Piasecka
  8. Patryk Maćkowiak
  9. Małgorzata Ziemnicka
  10. Marcin Marzec

koalicja-europejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

  1. Jarosław Kalinowski
  2. Dariusz Rosati
  3. Ireneusz Sitarski
  4. Katarzyna Kalinowska
  5. Paweł Wojtunik
  6. Wojciech Kubalewski
  7. Aneta Uchwał
  8. Elżbieta Lanc
  9. Beata Kraska-Romanowska
  10. Jolanta Hibner

prawo-i-sprawiedliwoscLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Adam Bielan
  2. Maria Koc
  3. Zbigniew Kuźmiuk
  4. Maciej Małecki
  5. Anna Kwiecień
  6. Arkadiusz Czartoryski
  7. Teresa Wargocka
  8. Agnieszka Krzętowska
  9. Rafał Romanowski
  10. Marek Opioła

lewica-razemLista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Dorota Olko
  2. Mateusz Dobrowolski
  3. Anna Żytkowska-Prus
  4. Jerzy Piórowicz
  5. Małgorzata Adamczyk
  6. Piotr Trysiński
  7. Justyna Kosiec
  8. Artur Matyjaszek
  9. Weronika Sarnowska
  10. Sławomir Płatos

kukiz15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Barbara Husiew
  2. Marian Piłka
  3. Agata Pater
  4. Krzysztof Lechowski
  5. Sławomir Klimkowski
  6. Irena Bordzio-Berus
  7. Jakub Frydryk
  8. Robert Jędrzejewski
  9. Karolina Pomorska
  10. Lidia Sankowska-Grabczuk

Fair Play Bezpartyjni GwiazdowskiLista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

  1. Andrzej Rosiewicz
  2. Krzysztof Gajowniczek
  3. Jadwiga Budzyńska
  4. Adam Kloch
  5. Elżbieta Marciniak
  6. Paweł Kłobukowski
  7. Mariusz Długołęcki
  8. Karolina Lenart
  9. Justyna Kępa
  10. Rafał Kowalik

Jednosc-NaroduLista nr 10 – Komitet Wyborczy Jedność Narodu

  1. Romuald Starosielec
  2. Paweł Połaniecki
  3. Irena Żebrowska
  4. Jan Ciechanowicz
  5. Beata Szmigiel
  6. Jakub Maciejewski
  7. Adam Maroszek
  8. Jolanta Raczyńska
  9. Jolanta Szczypiór
  10. Gabriel Janowski

Czytaj także:
Wybory do PE. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 5 (mazowieckie)?

Czytaj także

 1