Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 8 (lubelskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 8 (lubelskie)?

Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne
Głosowanie, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pexels / Element5 Digital
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować w okręgu nr 8 (lubelskie).

Okręg wyborczy nr 8 obejmuje Lublin oraz 10 powiatów: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki. W  do PE w okręgu nr 3 startują następujący kandydaci:


KonfederacjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Witold Tumanowicz
  2. Bartłomiej Pejo
  3. Włodzimierz Osadczy
  4. Natalia Wiślińska
  5. Magdalena Chojnacka
  6. Małgorzata Tylus
  7. Agnieszka Marciniak
  8. Rafał Mekler
  9. Paweł Janulewicz
  10. Krzysztof Kasprzak

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta

  1. Zbigniew Bujak
  2. Monika Pawłowska
  3. Tomasz Kitliński
  4. Małgorzata Sobieszczańska-Rogala
  5. Szymon Pietrasiewicz
  6. Paulina Bryzek
  7. Krzysztof Wiśniewski
  8. Justyna Jasek-Kosobucka
  9. Paweł Grzegorczyk
  10. Marcin Walasek

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Zieloni

  1. Krzysztof Hetman
  2. Joanna Mucha
  3. Riad Haidar
  4. Artur Mazur
  5. Bożena Lisowska
  6. Włodzimierz Karpiński
  7. Stanisław Żmijan
  8. Sławomir Ćwik
  9. Anna Szmidt
  10. Kornelia Wróblewska

Prawo i SprawiedliwośćLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Elżbieta Kruk
  2. Beata Mazurek
  3. Tomasz Solis
  4. Barbara Barszczewska
  5. Krzysztof Szulowski
  6. Sławomir Zawiślak
  7. Andrzej Stanisławek
  8. Witold Rewera
  9. Ewa Szałachwiej
  10. Marcin Duszek

Lewica RazemLista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Magdalena Długosz
  2. Mateusz Roczon
  3. Katarzyna Zabratańska
  4. Gabriel Kaczyński
  5. Jolanta Rebejko
  6. Marian Lewandowski
  7. Magdalena Tabor
  8. Tomasz Warzocha
  9. Magdalena Zelent
  10. Szymon Furmaniak

Kukiz'15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Jarosław Sachajko
  2. Robert Gogółka
  3. Barbara Berecka
  4. Joanna Kunc
  5. Jarosław Markiewicz
  6. Małgorzata Wszelaka
  7. Mariusz Wieliczko
  8. Zdzisława Kozioł
  9. Piotr Ordecki
  10. Marek Wilbik

Polska Fair PlayLista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

  1. Marek Woch
  2. Joanna Futera
  3. Agnieszka Mazur
  4. Justyna Sowa
  5. Małgorzata Szwajewska
  6. Maria Ziętek
  7. Marcin Pietrosiński
  8. Paweł Iwaniak
  9. Piotr Zieliński
  10. Przemysław Popielec

Czytaj także:
Wybory do PE 2019. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 8 (lubelskie)?

Czytaj także

 0