Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 9 (podkarpackie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 9 (podkarpackie)?

Urna wyborcza, zdjęcie ilustracyjne
Urna wyborcza, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Fotolia / Christian Schwier
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować w okręgu nr 9 (podkarpackie).

Okręg wyborczy nr 9 obejmuje Rzeszów oraz 6 powiatów: dębicki, leżajski, łańcucki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, strzyżowski. W  do PE w okręgu nr 9 startują następujący kandydaci:


KonfedracjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Grzegorz Braun
  2. Tomasz Buczek
  3. Damian Bańka
  4. Violetta Wolska
  5. Wiesław Sowiński
  6. Monika Zając
  7. Marzena Kardasińska
  8. Tomasz Proć
  9. Andrzej Zapałowski
  10. Dominika Korwin-Mikke

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta Biedronia

  1. Anna Skiba
  2. Marcin Jurzysta
  3. Tomasz Oleksak
  4. Katarzyna Kwolek
  5. Radosław Krukar
  6. Urszula Grych-Bochyńska
  7. Patryk Fic
  8. Joanna Prokopska
  9. Grzegorz Tereszkiewicz
  10. Gniewomir Skrzysiński

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Zieloni

  1. Czesław Siekierski
  2. Krystyna Skowrońska
  3. Marek Ustrobiński
  4. Maciej Józefowicz
  5. Joanna Frydrych
  6. Renata Butryn
  7. Marek Rząsa
  8. Józef Szkoła
  9. Barbara Zych
  10. Elżbieta Łukacijewska

Prawo i SprawiedliwośćLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Tomasz Poręba
  2. Bogdan Rzońca
  3. Ewa Leniart
  4. Piotr Pilch
  5. Krystyna Wróblewska
  6. Kazimierz Gołojuch
  7. Teresa Pamuła
  8. Stanisław Kruczek
  9. Maria Kurowska
  10. Janina Sagatowska

Lewica RazemLista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Elżbieta Wisz
  2. Paweł Preneta
  3. Agnieszka Itner
  4. Krzysztof Jasiński
  5. Barbara Ożóg
  6. Hubert Pacioch
  7. Zuzanna Jakowicka
  8. Jakub Gawron
  9. Monika Rżany
  10. Arkadiusz Turoń

Kukiz'15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Alicja Bobola
  2. Maciej Masłowski
  3. Paweł Helnarski
  4. Bartłomiej Barszczak
  5. Dariusz Bialic
  6. Ewelina Nycz
  7. Joanna Sabat
  8. Szczepan Wiktor
  9. Konrad Kucab
  10. Magdalena Targańska

PolexitLista nr 9 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Wyborców Polexit

  1. Grzegorz Rykała
  2. Monika Żółtek
  3. Piotr Kotylak
  4. Aneta Michno
  5. Marcin Czarnek
  6. Magdalena Wieszczek
  7. Michał Długosz
  8. Magdalena Szatan

Czytaj także:
Wybory do PE 2019. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 9 (podkarpackie)?

Czytaj także

 0