Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 11 (śląskie)?

Wybory do PE 2019. Kto kandyduje z okręgu nr 11 (śląskie)?

Głosowanie, wybory (zdj. ilustracyjne)
Głosowanie, wybory (zdj. ilustracyjne) / Źródło: Newspix.pl / Miroslawe Pieslak
Już 26 maja 2019 roku zostaną przeprowadzone wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź, na kogo możesz głosować w okręgu nr 11 (śląskie).

Okręg wyborczy nr 11 obejmuje 5 powiatów: będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, tarnogórski, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze. W  do PE w okręgu nr 11 startują następujący kandydaci:


KonfederacjaLista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Korwin Braun Liroy Narodowcy

  1. Jacek Wilk
  2. Jerzy Janoska
  3. Włodzimierz Skalik
  4. Bożena Modzelewska
  5. Emilia Kordek
  6. Agnieszka Jarczyk
  7. Agnieszka Białek
  8. Jacek Pawlikowski
  9. Jakub Gruszka
  10. Dobromir Sośnierz

WiosnaLista nr 2 – Komitet Wyborczy Roberta

  1. Łukasz Kohut
  2. Sabina Obwiosło-Budzyń
  3. Roman Nehrebecki
  4. Joanna Stępień
  5. Maciej Klimek
  6. Anita Ziegler-Chamielec
  7. Marcin Gołda
  8. Iwona Sobera
  9. Piotr Łukasiewicz
  10. Anna Kulczyk-Szymańska

Koalicja EuropejskaLista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Zieloni

  1. Jerzy Buzek
  2. Marek Balt
  3. Mirosława Nykiel
  4. Jan Olbrycht
  5. Marek Plura
  6. Grażyna Kulik
  7. Renata Caban
  8. Henryk Kiepura
  9. Joanna Sekuła
  10. Paweł Kobyliński

Prawo i SprawiedliwośćLista nr 4 – Komitet Wyborczy

  1. Jadwiga Wiśniewska
  2. Grzegorz Tobiszowski
  3. Izabela Kloc
  4. Bolesław Piecha
  5. Waldemar Andzel
  6. Andrzej Sośnierz
  7. Józef Kubica
  8. Wioletta Koper-Staszowska
  9. Barbara Szydlik
  10. Stanisław Szwed

Lewica RazemLista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy - Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Maciej Konieczny
  2. Katarzyna Iwańska
  3. Martin Saczek
  4. Agnieszka Lamek-Kochanowska
  5. Zdzisław Smoliński
  6. Monika Radecka
  7. Katarzyna Gasparska
  8. Konrad Mrozowski
  9. Barbara Słania
  10. Bogusław Blicharski

Kukiz'15Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców

  1. Grzegorz Długi
  2. Krzysztof Sitarski
  3. Jerzy Jachnik
  4. Aleksandra Jelonek
  5. Agata Hiero-Cichoń
  6. Anna Karwot
  7. Monika Kumor
  8. Artur Wilk
  9. Jadwiga Buryn
  10. Tomasz Jaskóła

Polska Fair PlayLista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

  1. Dominik Łężak
  2. Jolanta Milas
  3. Anna Wiśniewska
  4. Dominik Palka
  5. Grażyna Swaczyna
  6. Maciej Urbańczyk
  7. Justyna Curran
  8. Jacek Sierpiński
  9. Gabriela Bartecka-Meyer
  10. Marcin Maranda

Czytaj także:
Wybory do PE 2019. Kto dostał się do europarlamentu z okręgu nr 11 (śląskie)?

Czytaj także

 0