W niedzielę 13 października odbędą się wybory powszechne do Sejmu i Senatu. Obywatele Polski wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów.
Część województwa wielkopolskiego obejmująca obszary powiatów: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński oraz miasta na prawach powiatu: Konin. Liczba mandatów: 9.
Lista numer 1
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | TOMCZAK Jacek Jerzy | notariusz |
2 | MAJDA Anna | lekarz |
3 | KAŹMIERCZAK Mirosława Katarzyna | przedsiębiorca |
4 | KOCAJ Władysław | urzędnik samorządowy |
5 | TOMICKI Marek Stanisław | nauczyciel |
6 | ŁYKOWSKI Piotr | dyrektor ds. administracyjno-organizacyjnych |
7 | STĘPA Teodor | menadżer |
8 | WESOŁOWSKI Marek Kazimierz | rolnik |
9 | PYRZYK Michał | prawnik |
10 | GUZIK Paweł Jerzy | dyrektor |
11 | ZIELIŃSKA Barbara | urzędnik samorządowy |
12 | STAJKOWSKA Izabela | rolnik |
13 | REMISZ Urszula Barbara | pielęgniarka |
14 | CZAJKOWSKI Krzysztof Grzegorz | urzędnik samorządowy |
15 | FRANKOWSKA Bożena Alina | urzędnik |
16 | MACIEJEWSKA Irena Elżbieta | emerytowany nauczyciel |
17 | BRZOSKI Bernard Marek | dyrektor |
18 | BERLIK Jerzy Andrzej | magister administracji |
Lista numer 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | HOFFMANN Zbigniew Grzegorz | politolog |
2 | CZARNECKI Witold Wojciech | parlamentarzysta |
3 | DOLATA Zbigniew | nauczyciel historii |
4 | BARTOSIK Ryszard | parlamentarzysta |
5 | GALEMBA Leszek Ryszard | parlamentarzysta |
6 | OSTROWSKI Krzysztof Jan | lekarz - specjalista chorób wewnętrznych |
7 | WASZKOWIAK Marek Henryk | pracownik naukowy |
8 | POPKOWSKI Robert Adam | przedsiębiorca |
9 | WOŹNIAK Anna | pozostali specjaliści ds. księgowości i rachunkowości |
10 | WOJNA Paweł | prezes |
11 | SZYKOWNA Anita Aldona | pozostali wyżsi urzędnicy administracji rządowej |
12 | WIŚNIEWSKA-ZABŁOCKA Małgorzata | przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta |
13 | DERUCKA-KOŁATA Emilia | położna oddziałowa, ratownik medyczny |
14 | GRABOWSKI Łukasz | ekonomista |
15 | CICHACKA Małgorzata Marta | pozostali wyżsi urzędnicy administracji rządowej |
16 | BARTKOWIAK Jacek Dariusz | przedstawiciel władzy samorządowej - starosta |
17 | MUSIAŁEK Halina | pedagog szkolny |
18 | ITMAN Zofia Mariola | przedstawiciel władzy samorządowej |
Lista numer 3
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | NOWAK Paulina | ekonomista |
2 | TOMASZEWSKI Tadeusz | ekonomista |
3 | WNUK Andrzej Jacek | nauczyciel języka angielskiego |
4 | NAWROCKI Ryszard Piotr | inżynier rolnik |
5 | GALĘBA Robert | technik gastronom |
6 | MACIEJEWSKA Joanna Maria | pedagog |
7 | KLECZEWSKI Paweł | analityk danych |
8 | KUBICKA-SZTUL Krystyna | inżynier rolnik |
9 | JARONIEWSKA Jadwiga Elżbieta | ekonomista |
10 | SIKORSKI Marek | technik rolnik |
11 | PAROL Kacper | technik ekonomista |
12 | STAWICKI Leszek Grzegorz | technik rolnik |
13 | PRZYBYŁA Sylwia | nauczyciel |
14 | BUNALSKA Martyna | student |
15 | BARTKOWIAK Paweł | logistyk |
16 | CZAPCZYK Tomasz | nauczyciel |
17 | BĄK Anna | graficzka komputerowa |
18 | WILCZEWSKI Dariusz | mediator |
Lista numer 4
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | BRYŁKA Anna Mirosława | prawnik |
2 | JÓŹWIAK Maciej | przedsiębiorca |
3 | KORZENIEWSKI Eryk | rolnik |
4 | RUSIN Paweł Rafał | historyk |
5 | GRONEK Przemysław Tomasz | kierownik pociągu |
6 | JANKOWIAK Łukasz | przedsiębiorca |
7 | WIŚNIEWSKA Karolina Zofia | inżynier inżynierii środowiska |
8 | SMOLAREK Andrzej Zbigniew | inżynier budowy dróg |
9 | WIŚNIEWSKA Kinga | sprzedawca |
10 | NOWICKA Jolanta Elżbieta | muzyk |
11 | PODOLSKA Monika | sekretarka |
12 | SADZISZ Katarzyna Antonina | logistyk |
13 | GŁOWACKA Izabela | kierownik sprzedaży |
14 | RAKOWSKI Jakub Michał | przedsiębiorca |
15 | STRZELECKI Mirosław Eugeniusz | mgr inż. elektryk |
16 | PINIŃSKA Anna | inżynier budownictwa |
17 | TALENT-DOMINIAK Jakub Michał | logistyk |
18 | ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej | ekonomista |
Lista numer 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO.N IPL ZIELONI
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | NOWAK Tomasz Piotr | parlamentarzysta |
2 | STĘPIEŃ Miłosława Dorota | tłumaczka |
3 | HENNIG-KLOSKA Paulina | ekonomista |
4 | MOKRACKI Artur Piotr | politolog |
5 | NIEWIAROWSKI Ireneusz | rolnik |
6 | CIESIELSKI Grzegorz Józef | strażak |
7 | SZURGOT Andrzej | geograf |
8 | KUBIAK Barbara | technik analityki medycznej |
9 | GAŁAN Piotr | nauczyciel |
10 | URBANEK Hieronim Michał | inżynier mechanik transportu |
11 | WINIARSKA Danuta | farmaceuta |
12 | NISZCZAK Inez Magdalena | studentka |
13 | KUBISIAK Piotr | informatyk |
14 | MAREK Alicja Teresa | ekonomista |
15 | ŚMIGASZEWSKI Stefan Julian | żołnierz |
16 | MATLEWSKA Żanetta Magdalena | pedagog |
17 | BUDZIŃSKA Mariola | etyk prawa |
18 | PILAK Dariusz Józef | teolog |
Lista numer 7
KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | JANKOWSKI Zdzisław Kazimierz | technik mechanik |
2 | MACIEJEWSKI Eugeniusz | inżynier technologii żywności |
3 | PATERKIEWICZ Mirosław Sławomir | kucharz małej gastronomii |
4 | URBANOWSKA Julia | technik architektury krajobrazu |
5 | KRENZ Mariola Ewa | stolarz |
6 | CIESIELSKA Milena | fryzjerka |
7 | RUSIN Andrzej | rzeźbiarz |
8 | MISIAK Danuta | technik rolnik |
9 | GÓRA Mieczysław Piotr | menadżer artystyczny |
10 | ŚWIĄTEK Piotr | technik mechanik |
11 | KURCZEWSKA Urszula Halina | nauczyciel chemii |
12 | DOROSZUK Agnieszka Joanna | specjalista administracji publicznej |
13 | HYBIAK Tomasz | mechanik samochodowy |
Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza