Niemcy w finale MŚ piłkarzy ręcznych

Niemcy w finale MŚ piłkarzy ręcznych

W półfinałowym meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Niemcy pokonali w Kolonii po dwóch dogrywkach Francję 32:31 (27:27, 21:21, 11:12) i zagrają w niedzielę o złoty medal.
Niemicy: Fritz, Bitter - Hens 4, Roggisch, Klein 3, Glandorf 5, Baur 5/4 z karnego, Zeitz 3, Jansen 3, Klimowets, Kraus 2, Kehrmann 4, Kaufmann 1, Schwarzer 2.

Francja: Ploquin, Omeyer - Fernandez, Dinart, Burdet, Guillaume Gille, Bertrand Gille 4, Narcisse 8, Girault, Karabatic 6, Kempe, Abati 7/1, Abalo 3, Guigou 3.

Widzów: 19 000 (komplet).

Sędziowali: Hakansson/Nilsson (obaj Szwecja)

Kary: Niemcy 12, Franca 10 min.

Nieprawdopodobnie zacięty mecz. W całym spotkaniu żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej niż dwubramkową przewagę. W 60. minucie do dogrywki doprowadził Niemiec Markus Baur. Ostatnią udaną akcję pierwszej dogrywki też zanotowali gospodarze. Nadzieje na grę w finale przedłużył w 70. minucie Holger Glandorf.

Zwycięski gol pozownie był dziełem Baura. Francuzi na 15 sekund przed końcem drugiej dogrywki rzucili gola ale sędziowie wcześniej odgwizdali faul Niemca i bramki nie uznali. Ekipa gości wycofała bramkarza, w jego miejsce zagrał jeden z zawodników z pola, ale nic im to nie pomogło i o złoty medal zagrają wicemistrzowie olimpijscy z Aten - Niemcy.