Schlierenzauer wygrał w Planicy

Schlierenzauer wygrał w Planicy

Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał w Planicy ostatni w sezonie 2007/2008 konkurs skoków narciarskich o Puchar Świata. Adam Małysz zajął 12. miejsce.

Schlierenzauer za skoki na odległość 217,0 i 231,0 otrzymał notę 442,1 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się Austriak Martin Koch - 435,2 pkt (216,5/229,5), trzecie miejsce zajął Fin Janne Happonen -  418,8 pkt (203,5/220,5).

Adam Małysz był 12. z notą 383,8 pkt (195,0/204,0). Po pierwszej serii Polak zajmował 10. miejsce.

Zdobywca Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern po pierwszej serii, w której oddał skok na odległość 184,5 m zajmował 23. miejsce. W finale przekroczył granicę dwustu metrów - lądował na 202,5 m - i ostatecznie uplasował się w konkursie na 17. pozycji.

Kamil Stoch zajął w drugim konkursie w Planicy 29. miejsce i w klasyfikacji końcowej PŚ uplasował się na 30 pozycji.

Gregor Schlierenzauer był liderem konkursu po 1. serii w której wylądował na 217,0 m. W drugiej potwierdził, że w tym sezonie na mamucich obiektach jest zdecydowanie najlepszy, ponownie skacząc najdalej - 231,0 m.

W Planicy wysoką formę zaprezentował także inny Austriak, Martin Koch. Po pierwszej serii był drugi, wysoką pozycję utrzymał także po serii finałowej uzyskując 229,5 m.

Zajmujący po pierwszej serii 3. miejsce Słoweniec Robert Kranjec, w drugiej wylądował na 214,5 m i spadł w klasyfikacji końcowej na czwartą pozycję.

Dwa dobre skoki - 203,5 i 208,5 m na zakończenie sezonu oddał zajmujący trzecie miejsce w Pucharze Świata Fin Janne Ahonen.

Sporego pecha miał w Planicy Norweg Bjoern Einar Romoeren. W pierwszej serii miał poważne problemy w locie, ratował się przed upadkiem i wynikiem 90,0 m nie awansował do serii finałowej.

W klasyfikacji generalnej PŚ triumfował Morgenstern - 1794 pkt, Małysz zajął 12. miejsce - 632 pkt, Kamil Stoch ukończył sezon na 30. pozycji z dorobkiem 155 pkt.