Polscy siatkarze liderami turnieju

W ostatnim meczu siatkarskich kwalifikacji do MŚ Polska pokonała Francję 3:0 (25:17, 25:19, 25:21). Dzięki zwycięstwu Polacy wywalczyli pierwsze miejsce w turnieju.
Zarówno Polacy jak i Francuzi już po dwóch grach gdyńskiego turnieju zapewnili sobie awans na włoskie mistrzostwa świata, a stawką niedzielnego meczu było pierwsze miejsce w turnieju.

Biało-czerwoni rozpoczęli zawody bez Piotra Gruszki i Pawła Zagumnego w podstawowym składzie. Trener Daniel Castellani zapewne chciał dać odpocząć dwóm swoim podstawowym graczom. Obydwie drużyny spotkają się też już w pierwszym spotkaniu wrześniowych mistrzostw Europy, więc najprawdopodobniej trener Polaków nie chciał też odkrywać wszystkich swoich kart.

Mimo to Polacy wygrali zdecydowanie. W pierwszym i drugim secie wyrównana walka toczyła się praktycznie tylko do drugiej przerwy technicznej. Obydwa zespoły walczyły punkt za punkt, choć to Polacy zdecydowanie częściej byli na prowadzeniu.

W pierwszym secie Polacy ze stanu 13:12 wyszli na 19:13 i ta część seta zadecydowała o jego losach. W drugim secie od stanu 16:14 Polacy wyszli na 21:17 i po chwili objęli prowadzenie 2:0

W ostatniej partii Polacy prowadzili pewnie od samego początku. Podopieczni Daniela Castellaniego umiejętnie "odczytywali grę" rywali, mieli wysoką skuteczność w ataku. Pod koniec seta gospodarze zdekoncentrowali się, rywale odrobili część strat, a w końcówce obronili trzy piłki meczowe. Jednak atak Zbigniewa Bartmana z lewej strony zakończył mecz i cały gdyński turniej.

Polska: Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek oraz Piotr Gacek (libero), Zbigniew Bartman, Michał Ruciak.

Francja: Romain Vadeleux, Stephane Antiga, Marien Moreau, Jean-Stephane Tolar, Loic Le Marrec, Samuele Tuia oraz Hubert Henno (libero), Jean-Philippe Sol, Guillaume Samica, Emmanuel Ragondet.