Radwańska w półfinale

Radwańska w półfinale

Agnieszka Radwańska pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 6:3, 6:1 i awansowała do półfinału tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Tokio z pulą nagród 2 mln dolarów. Mecz trwał godzinę i pięć minut. To pierwszy zwycięski ćwierćfinał Radwańskiej w tym roku. Przeciwniczką polskiej tenisistki w drodze do finału będzie Rosjanka Maria Szarapowa.
Mecz nie rozpoczął się po myśli dwunastej rakiety świata. Radwańska oddała pierwszego gema przy własnym serwisie. Nie nawiązała walki także w drugim gemie. Potem jednak znalazła receptę na grę 49. zawodniczki światowego rankingu. Wygrała pięć kolejnych gemów, a całego seta zakończyła wynikiem 6:3. Po pierwszej odsłonie meczu zaczęło padać. Organizatorzy zamknęli dach i tenisistki wróciły do rywalizacji.

Dłuższa przerwa nie zdekoncentrowała Radwańskiej. Drugi set nie pozostawił złudzeń. Polka oddała jedynie gema, przy prowadzeniu 3:0. Długie wymiany kończyły się zazwyczaj wygraną rozstawionej z numerem jedenastym Radwańskiej. Set zakończył się wynikiem 6:1.