Łyżwiarka najlepszym sportowcem Czech

Podwójna złota medalistka olimpijska z Vancouver w łyżwiarstwie szybkim, 23-letnia Martina Sablikova została wybrana - po raz trzeci w ostatnich czterech latach - najlepszym sportowcem Czech. Plebiscyt zorganizował klub dziennikarzy sportowych.
Sablikova zdobyła 2157 punktów i wyprzedziła dwukrotnego brązowego medalistę tegorocznych igrzysk w biegach narciarskich Lukasa Bauera 1740 oraz pierwszego w historii kraju wioślarskiego mistrza świata (skiff) Ondreja Synka 1620.

Tuż za podium uplasował się finalista wielkoszlemowego Wimbledonu (przegrał w trzech setach z hiszpańskim tenisistą Rafaelem Nadalem) Tomas Berdych 1343 pkt. W czołowej dziesiątce był tylko jeden hokeista - na dziewiątej pozycji sklasyfikowano 38-letniego Jaromira Jagra 963 pkt. Najlepszy z piłkarzy, bramkarz Chelsea Londyn Petr Cech był 13. (303).

W klasyfikacji drużyn zwyciężyli mistrzowie świata w hokeju na lodzie, którzy o zaledwie 22 pkt wyprzedzili wicemistrzynie globu w koszykówce.