Inter wymęczył awans do półfinału Pucharu Włoch

Inter wymęczył awans do półfinału Pucharu Włoch

Broniący trofeum Inter Mediolan pokonał w rzutach karnych SSC Napoli 5:4 i awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Włoch. W tej fazie rozgrywek wystąpią również AC Milan i US Palermo. Kibice w Neapolu przez 120 minut nie zobaczyli ani jednego gola. W serii rzutów karnych autorem decydującego trafienia był Rumun Cristian Chivu. Wcześniej pomylił się argentyński napastnik gospodarzy Ezequiel Lavezzi.

W półfinale rywalem Interu będzie zwycięzca spotkania Juventusu Turyn z Romą. Zespoły z Mediolanu i Rzymu w pięciu z sześciu ostatnich edycji Pucharu Włoch rywalizowały ze sobą w finale.

W Genui Sampdoria przegrała z Milanem 1:2. Goście już po 22 minutach gry prowadzili 2:0, a oba gole zdobył Brazylijczyk Alexandre Pato. Honorową bramkę dla Sampdorii w drugiej połowie uzyskał Stefano Guberti. W ekipie rossonerrich zadebiutował pozyskany we wtorek z Bayernu Monachium holenderski pomocnik Mark van Bommel.

Podobny przebieg jak mecz w Neapolu miało spotkanie US Palermo z AC Parma. Gospodarze wygrali w karnych 5:4, a w regulaminowym czasie gry i dogrywce nie padła żadna bramka.