Hellner mistrzem sprintu

Szwed Marcus Hellner zwyciężył w finale sprintu techniką dowolną na narciarskich mistrzostwach świata w Oslo. Drugi był Norweg Petter Northug, a trzeci rodak triumfatora Emil Joensson.
20-letni Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) był 33 ., a starszy od  niego o dziewięć lat Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin) - 49., ex aequo ze Słoweńcem Bostjanem Klavzarem. Obaj Polacy odpadli w kwalifikacjach.

Rywalizacja o pierwszy medal w konkurencji mężczyzn przekształciła się w finale w mistrzostwa Skandynawii. Trójkę Szwedów i dwójkę Norwegów uzupełnił Estończyk Peeter Kummel. Szwedzi rozegrali bieg znakomicie taktycznie, a przewaga Hellnera była na tyle wyraźna, że jeszcze kilkanaście metrów przed metą miał czas oglądać się jak przebiega walka za jego plecami. Srebro przypadło wiceliderowi klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norwegowi Petterowi Northugowi, a brąz zwycięzcy, ostatniego przed MŚ sprintu w  Drammen, Emilowi Joenssonowi. Lider PŚ Szwajcara Dario Cologna ukończył czwartowe zawody na  dziewiątym miejscu.

W sprincie, który pojawił się w programie MŚ w 2001 roku w Lahti, medale zdobyli biegacze czterech krajów: Norwegii, Szwecji, Rosji i Włoch. Po raz ostatni Szwed stał na najwyższym stopniu podium MŚ w 2003 roku, kiedy w Val di Fiemme najszybszy był Tobias Fredriksson. Nigdy też się nie zdarzyło w historii tej imprezy, aby dwóch biegaczy "Tre Kronor" zdobyło medal w tej konkurencji.