Puchar Włoch dla Interu

Puchar Włoch dla Interu

Piłkarze Interu Mediolan po raz drugi z rzędu, a siódmy w historii zdobyli Puchar Włoch. W finale rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie pokonali Palermo 3:1 (1:0).
Bohaterem spotkania, które obejrzało około 72 tys. kibiców, był zdobywca dwóch bramek Samuel Eto'o. Kameruńczyk wpisał się na listę strzelców w 26. i 76. minucie meczu. Gola dla Interu strzelił również w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry argentyński napastnik Diego Milito. Honorowe trafienie dla ekipy Palermo zaliczył jego rodak - obrońca Ezequiel Matias Munoz.

To pierwsze trofeum w sezonie drużyny z Mediolanu, która w Serie A spisała się poniżej oczekiwań. Zajęła drugie miejsce i nie obroniła wywalczonego w zeszłym sezonie mistrzostwa kraju. Zespół odpadł także w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, w starciu z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:5 i 1:2).

Najbardziej utytułowanymi klubami w Pucharze Włoch są AS Roma i Juventus Turyn - po 9 zwycięstw. Siedem triumfów ma w dorobku Inter, a sześć - Fiorentina.