LŚ siatkarzy: Argentyna lepsza od Włochów

LŚ siatkarzy: Argentyna lepsza od Włochów

Argentyna wygrała z Włochami 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:22) w pierwszym meczu grupy E turnieju finałowego Ligi Światowej siatkarzy w Gdańsku. W drugim spotkaniu tej grupy Polska zagra z Bułgarią. Początek o godz. 20.
Także w trzeciej potyczce drużyna, która zwyciężyła w pierwszym secie, przegrała całe spotkanie. Los reprezentantów Stanów Zjednoczonych i Kuby, podzielili tym razem Włosi. Pierwsza partia zakończyła się ich łatwą wygraną 25:20. W kolejnych zawodnicy Italii byli już wyraźnie słabsi.

W trzecim secie przy stanie 23:21 dla Argentyny sędziowie anulowali korzystną dla nich decyzję przyznającą punkt i kazali ponowić akcję. Pomimo tego niekorzystnego werdyktu, drużyna trenera Javiera Webera nie dała odebrać sobie zwycięstwa.

Czwarta partia toczyła się pod dyktando Argentyńczyków, którzy prowadzili już 18:14. Jedyny zryw Włochów pozwolił im doprowadzić do stanu 21:22, jednak końcówka ponownie należała do rywali.

We wcześniejszych meczach grupy F Rosja pokonała Stany Zjednoczone 3:1, a broniąca tytułu Brazylia wygrała z Kubą 3:2.