Skonto pokonane, Wisła gra dalej

W rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Wisła Kraków wygrała na swoim stadionie z łotewskim zespołem Skonto Ryga 2:0 (0:0). W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski zwyciężyli 1:0 i awansowali do trzeciej rundy. Przeciwnikiem Wisły w trzeciej rundzie eliminacji LM będzie bułgarski Litex Łowecz.
Bez większych problemów mistrz Polski wygrał dwumecz z zespołem z Łotwy. Podobnie jak na stadionie Skonto, także i we wtorek od początku inicjatywa należała do krakowian, ale bramki padały dopiero po przerwie. Pierwszy raz gospodarze poważnie zagrozili bramce Skonto w 14. min. Po świetnym podaniu z prawej strony Michaela Lamey'a groźnie strzelał Cwetan Genkow, jednak minimalnie niecelnie. Cztery minuty później zaskoczyć Germansa Malinsa próbował strzałem z dystansu Ivica Iliev, ale ten odbił piłkę. W 25. min ponownie Genkow był bliski pokonania golkipera z Łotwy.

Mistrzowie Polski objęli prowadzenie dopiero po przerwie. W 51. min Patryk Małecki przeprowadził indywidualną akcję w wyniku której znalazł się w polu karnym Skonto. Mimo ostrego kąta zdecydował się na strzał, po którym Malins musiał wyciągać piłkę z siatki. Cztery minuty wcześniej zadrżały jednak serca kibiców Wisły. Po strzale Ruslansa Mingazova bramkarz Wisły z trudem wybił piłkę na róg. Sprawę awansu "Białej Gwiazdy" przypieczętował ostatecznie w 64. min Iliev.

Skonto nie udał się wyjazd do Krakowa pod względem sportowym, ale piłkarze z Łotwy - jak zaznaczyli - wywożą miłe wspomnienia. Ekipie z Rygi bardzo spodobało się miasto, które mieli okazję zobaczyć we wtorkowe przedpołudnie.

Wisła Kraków - Skonto Ryga 2:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Patryk Małecki (51), 2:0 Ivica Iliev (64).

Żółte kartki: Wisła - Ivica Iliev, Radosław Sobolewski; Skonto - Vitalijs Maksimenko, Ruslans Mingazovs. Czerwona kartka za druga żółtą: Skonto - Ruslans Mingazovs (90).

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia). Widzów: 19 300.

Wisła: Sergei Pareiko - Michael Lamey (88-Marko Jovanovic), Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljic - Patryk Małecki, Cezary Wilk, Radosław Sobolewski (75-Gervasio Nunez), Maor Melikson, Ivica Iliev (86-Tomas Jirsak) - Cwetan Genkow.

Skonto: Germans Malins - Dennis Kacanovs, Vitalijs Smirnovs, Renars Rode, Vitalijs Maksimenko - Rusłan Mingazow, Igors Tarasovs, Aleksandrs Fertovs, Valeris Sabala (67-Kristaps Blanks), Bally Smart (55-Fabio Pereira) - Nathan Junior (73-Armands Petersons).