Bayern nie miał litości

Bayern nie miał litości

Bayern Monachium, FSV Mainz, które zagrało bez reprezentanta Polski Eugena Polańskiego oraz obrońcy trofeum Schalke 04 Gelsenkirchen awansowały w środę do trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Niemiec.
Bayern, który wystąpił bez swoich największych gwiazd, m.in. Francuza Franka Ribery, Marco Gomeza, Philipa Lahma oraz Bastiana Schweinsteigera pokonał 6:0 trzecioligowe FC Ingolstadt 04 na własnym boisku. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Nils Petersen. Po jednym golu dołożyli Thomas Mueller, Japończyk Takashi Usami oraz młody austriacki pomocnik David Alaba. Samobójcze trafienie zaliczył także obrońca gości Marvin Matip.

Zwycięstwo odnieśli obrońcy trofeum piłkarze Schalke 04, którzy na wyjeździe wygrali 2:0 z drugoligowym Karlsruher SC. Goście zapewnili sobie wygraną w końcówce, po golach Holendra Klaasa-Jana Huntelara w 81. i Kameruńczyka Joela Matipa w 83. minucie.

Dopiero po dogrywce awans do trzeciej rundy uzyskało FSV Mainz Eugena Polańskiego, które zmierzyło się z Hannoverem 96 Artura Sobiecha. Reprezentanci Polski nie wystąpili jednak w tym meczu, a byłego napastnika Polonii Warszawa zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Zwycięstwo zapewnił Mainz w 3. minucie dogrywki austriacki pomocnik Andreas Ivanschitz.

We wtorek do trzeciej rundy awansowała także Borussia Dortmund, po zwycięstwie 2:0 nad Dynamem Drezno. Na boisku pojawiło się trzech reprezentantów Polski - Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek rozegrali pełne spotkanie, a Jakub Błaszczykowski wszedł w 89. minucie. Duży udział w sukcesie miał pierwszy z nich, który w 30. min. wpisał się na listę strzelców. Drugą bramkę dołożył Mario Goetze.

Z rozgrywek odpadł FC Koeln Sławomira Peszki i Adama Matuszczyka po porażce na wyjeździe z Hoffenheim 1:2 (1:1). Peszko rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, a zszedł z boiska w 90. minucie (został ukarany żółtą kartką). Matuszczyk grał ostatnie dziesięć minut.