Los Angeles: porażka sióstr Radwańskich

Również Urszuli Radwańskiej nie udało się awansować do półfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Los Angeles (z pulą nagród 700 tys. dol.). Polska tenisistka przegrała w ćwierćfinale 4:6, 5:7 z Rosjanką Marią Szarapowa. Kilka godzin wcześniej z imprezą pożegnała się jej starsza siostra Agnieszka.

Rozstawiona z numerem ósmym zawodniczka nieoczekiwanie uległa 6:7 (4-7), 6:1, 5:7 Rumunce Soranie Cirstei, która w półfinale zmierzy się z Australijką Samanthą Stosur (nr 13.).

Szarapowa, która w maju w Warszawie wróciła na korty po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją barku, wciąż próbuje odnaleźć wysoką formę. Próbuje też wrócić do czołówki rankingu WTA Tour, co sprawi, że znów będzie rozstawiana w większych turniejach - obecnie jest 61. na świecie.

W piątkowym meczu Rosjanka miała wyraźne problemy z serwisem, czego następstwem było aż 13 podwójnych błędów. Dość często myliła się także w trakcie wymian, ale był to skutek agresywnego stylu gry i ryzykownych uderzeń w okolicach linii.

"Popełniałam dzisiaj dużo błędów, ale to była moja decyzja. Chcę wrócić do swojego najlepszego tenisa, a on zawsze był bardzo ryzykowny. Zawsze, gdy mam wybór, wolę mocno uderzyć piłkę, niż odgrywać ją bezpiecznie. Bez tego ryzyka trudno jest narzucać swoją grę rywalkom" - powiedziała po meczu Szarapowa.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a obie tenisistki utrzymywały swoje podania do stanu 5:5. Dopiero w 11. gemie Radwańska straciła swój serwis i po chwili przegrała całą partię.

W drugiej serwis okazał się w przypadku obydwu tenisistek słabym punktem, ale Polka nie zdołała wygrać żadnego ze swoich gemów, natomiast Szarapowa przegrała cztery, po czym w ostatnim utrzymała podanie, rozstrzygając losy spotkania po godzinie i 58 minutach.

Teraz Szarapowa, triumfatorka tej imprezy z 2005 roku, zagra z ubiegłoroczną finalistką Włoszką Flavią Pennettą (10.), która wyeliminowała 6:4, 6:2 Rosjankę Wierę Zwonariewą (2.).