Wzmocnienia osłabiają

Po raz pierwszy po podziale polskiej I ligi spotkały się drużyny z grupy spadkowej. Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z poważnie wzmocnionym Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wlkp.
Jak wiadomo, zespoły po rundzie jesiennej przystąpiły do wiosennej (jej dwie kolejki postanowiono rozegrać jeszcze w listopadzie) z dorobkiem połowy punktów zdobytych w I rundzie.
GRUPA MISTRZOWSKA
* Pogoń Szczecin - Amica Wronki 0-0.
Pogoń przystąpiła do meczu w znacznym osłabieniu - bez czołowych zawodników Jerzego Podbrożnego i Dariusza Gęsiora, którzy przeszli właśnie do Amiki, oraz odsuniętego za żółte kartki rozgrywającego Pawła Drumlaka. Zespół opuścił także Veselin Djokovic, który wyjechał ze Szczecina. Ponadto Pogoń ma olbrzymie kłopoty finansowe. Zawodnicy nie otrzymują należnych im pieniędzy, gdyż komornik natychmiast zajmuje wszystkie wpływy z biletów.
* Wczoraj odbyły się spotkania Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 3-1 i Legia Warszawa - GKS Katowice 1-0.
* W niedzielę zagrają Odra Wodzisław z Wisłą Kraków.
GRUPA SPADKOWA
* Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Zagłębie Lubin 1-2 (1-2): Rafał Witkowski 31 - Edward Cecot 6, Ireneusz Kowalski 45.
Groclin wystąpił po raz pierwszy z Tomaszem Moskałą i Łukaszem Gorszkowem w składzie, ale przegrał. Strzelec zwycięskiej bramki dla Zagłębia Ireneusz Kowalski został w 90. minucie spotkania wyrzucony z boiska przez sędziego Roberta Werdera. Otrzymał bowiem czerwoną kartkę za drugą żółtą.
* Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze 0-0.
* Śląsk Wrocław - KSZO Ostrowiec 2-2 (0-0): Remigiusz Jezierski 90, Piotr Jawny 90 - Tomasz Żelazowski 51, 79.
Śląsk do 90. minuty przegrywał 0-2, ale zdołał zremisować dzięki bramkom zdobytym w ciągu minuty.
* Widzew Łódź - RKS Fameg Radomsko 2-2 (2-1): Marcin Zając 26, Daniel Bogusz 44 - Bogdan Jóźwiak 10, Marcin Folc 58.
Czerwoną kartkę sędzia Marek Mikołajewski pokazał w 90. minucie widzewiakowi Marcinowi Morawskiemu (za drugą żółtą).
1. Zagłębie Lubin 1-0-0 2-1 12
2. Śląsk Wrocław 0-1-0 2-2 10
3-4. RKS Fameg Radomsko 0-1-0 2-2 9
3-4. KSZO Ostrowiec 0-1-0 2-2 9
5. Groclin Dyskobolia 0-0-1 1-2 8
6. Widzew Łódź 0-1-0 2-2 7
7. Górnik Zabrze 0-1-0 0-0 7
8. Stomil Olsztyn 0-1-0 0-0 6