Dudek liderem

FC Liverpool z Jerzym Dudkiem w bramce awansował na 1. miejsce angielskiej Premier League. Po wyjazdowym remisie 1-1 z Blackburn Rovers "The Reds" zastąpili Leeds Utd.
Piłkarze Leeds przegrali w niedzielę 0-2 z Sunderlandem, a remis 1-1 z Blackburn Rovers pozwolił awansować Liverpoolowi na pozycję lidera. Znowu dobry mecz rozegrał polski bramkarz, który dwukrotnie uchronił swój zespół od porażki. Najgroźniejszym piłkarzem w Blackburn był Matt Jansen. Jego strzały Dudek bronił dwukrotnie. Za trzecim razem musiał jednak skapitulować. Uderzenie Jansena w 52. minucie było nie do obrony, a tym strzałem Jansen wyrównał na 1-1. Po dwóch kwadransach pierwszej połowy bramkę dla Liverpoolu zdobył głową Michael Owen z podania Stevena Gerrarda.
Teraz przed Liverpoolem mecz w Lidze Mistrzów. We wtorek zespół Jerzego Dudka podejmować będzie Barcelonę.