Kandydaci do Sejmu w Gdańsku, okręg nr 25. Zobacz, kto startuje w wyborach 2023

Kandydaci do Sejmu w Gdańsku, okręg nr 25. Zobacz, kto startuje w wyborach 2023

Autobus miejski na ulicach Gdańska, zdjęcie ilustracyjne
Autobus miejski na ulicach Gdańska, zdjęcie ilustracyjneŹródło:Shutterstock / Artur Bogacki
W wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu wybierzemy przedstawicieli nowej władzy. Na kogo można głosować w Gdańsku?

Okręg nr 25 to część województwa pomorskiego obejmująca obszary powiatów: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miast na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot. Liczba mandatów wynosi 12.

Kto wygrał w Gdańsku w 2019 roku?

W 2019 roku wybory w Gdańsku wygrała Koalicja Obywatelska, ze znaczną przewagą nad Prawem i Sprawiedliwością. Co ciekawe, w Gdyni proporcje były odwrotne – tam wygrał PiS.

Lista nr 1, Bezpartyjni Samorządowcy

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 KRUCZEK Natalia Maria ekonomistka Warszawa członek partii politycznej: Bezpartyjni Samorządowcy-Łączy nas Polska
2 GOŁOFIT Grzegorz ekonomista Gdańsk nie należy do partii politycznej
3 DĄBEK‑STOBIERSKA Janina Maria nauczyciel Koszwały nie należy do partii politycznej
4 PLOTZKE Kazimierz Julian ekonomista Reda nie należy do partii politycznej
5 SOBOLEWSKI Jarosław Adrian specjalista ds. komunikacji Gdańsk nie należy do partii politycznej
6 KISIELEWSKA‑GOJKE Marlena Teresa nauczyciel Gniew nie należy do partii politycznej
7 KWIECIŃSKI Remigiusz Henryk przedsiębiorca Straszyn nie należy do partii politycznej
8 DEMSKA Katarzyna fizjoterapeuta Nowa Wieś Malborska nie należy do partii politycznej
9 GUSS Jarosław informatyk Gdańsk nie należy do partii politycznej
10 STIBURSKI Marcin Krzysztof nauczyciel Gdańsk nie należy do partii politycznej
11 STRZELECKA Katarzyna technik żywienia Nowy Dwór Gdański nie należy do partii politycznej
12 MIELEWSKI Daniel Krzysztof monter instalacji klimatyczno-wentylacyjnej Cis nie należy do partii politycznej
13 KACZYŃSKI Mateusz rolnik Młynarska Wola nie należy do partii politycznej
14 GOJKE Łukasz Tomasz inżynier rolnictwa Gniew nie należy do partii politycznej
15 GLINKOWSKA Beata Róża pracownik administracyjny Sopot nie należy do partii politycznej
16 GÓRALSKI Tomasz maszynista Gdańsk nie należy do partii politycznej
17 KARA Natalia Maria specjalista do spraw turystyki Gdańsk nie należy do partii politycznej
18 DRELICH Izabela Zofia politolog Lubin nie należy do partii politycznej
19 HALINIAK Wiktoria Zofia pracownik biurowy Krzeczyn Wielki nie należy do partii politycznej
20 MATIJCZAK Norbert pracownik biurowy Lubin nie należy do partii politycznej
21 POLAK‑SALOMON Agata pracownik biurowy Lubin nie należy do partii politycznej
22 LUBAŚ Daniel Konrad teleinformatyk Lubin nie należy do partii politycznej
23 KANKOWSKA Aleksandra Bożena przedsiębiorca Reda nie należy do partii politycznej
24 LUTY Jerzy rolnik Sołtyski nie należy do partii politycznej

Lista nr 2, Trzecia Droga

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 BUCZYŃSKA Agnieszka Maria socjolog Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
2 KOPEĆ Łukasz przedsiębiorca Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
3 SROKA Magdalena Joanna parlamentarzystka Trąbki Wielkie nie należy do partii politycznej popierana przez partię polityczną: Polskie Stronnictwo Ludowe
4 GROENKE Katarzyna Małgorzata przedstawiciel handlowy Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
5 KAJZER Tomasz Tadeusz kierownik ds. marketingu Tczew nie należy do partii politycznej
6 STEC Piotr Przemysław administratywista Kwidzyn członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
7 TRAWICKI Krzysztof Gabriel lekarz weterynarii Bytonia członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
8 PECKA Andrzej Leszek lekarz Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
9 GAJEWSKI Tomasz Piotr urzędnik samorządowy Rybina członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10 TRZECIAK Jakub Marek technik informatyk Olsztyn członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
11 PARZYSZEK Dominik Jan właściciel małego sklepu Gdańsk nie należy do partii politycznej
12 CZEPLINA Ewa socjolog Kaliska członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
13 CYWIŃSKI Paweł ekonomista Kwidzyn członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
14 RYBAKOWSKA Małgorzata przedsiębiorca Gdańsk członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
15 ROKICKA Aleksandra specjalista kontroli jakości Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
16 LORYŚ Wioleta Teresa rolnik Nidowo członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
17 GONISZEWSKI Maciej nauczyciel akademicki Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
18 KŁOS Małgorzata Maria księgowa Sopot członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
19 POLAK Sandra asystentka projektanta dróg Tczew członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
20 RADUŃSKI Andrzej Edward dziennikarz Gdańsk nie należy do partii politycznej
21 DOMBROWSKA‑GRUBBA Beata Agnieszka przedsiębiorca Gdańsk nie należy do partii politycznej
22 DERUŚ Piotr nauczyciel Gdańsk członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
23 ADAMOWICZ Anna Lucyna przedsiębiorca Gdańsk nie należy do partii politycznej
24 MICHAŁEK Zbigniew Jan lekarz dentysta – specjalista chirurgii stomatologicznej Uśnice członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni

Lista nr 3, Nowa Lewica

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 KOTULA Katarzyna Agata parlamentarzysta Gryfino członek partii politycznej: Nowa Lewica
2 OLKOWSKA‑JACYNO Anna wyższy urzędnik samorządowy Malbork członek partii politycznej: Nowa Lewica
3 SZCZEPAŃSKI Adam Aleksander wyższy urzędnik samorządowy Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
4 EGGERT Krzysztof August administratywista Siwiałka członek partii politycznej: Nowa Lewica
5 ŚNIEG Andrzej Stanisław inżynier rolnik Pastwa członek partii politycznej: Nowa Lewica
6 GRACZYK Ewa Elżbieta nauczyciel akademicki Gdańsk nie należy do partii politycznej
7 ANDRUSZKIEWICZ Piotr Krzysztof audytor środowiskowy Gdańsk nie należy do partii politycznej
8 WĄSOWSKA‑TELĘGA Agnieszka dyrektor marketingu Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
9 BURGHARDT Krzysztof ogrodnik Gdynia członek partii politycznej: Nowa Lewica
10 NOWAK Karolina spedytor Nowa Wioska członek partii politycznej: Nowa Lewica
11 PIŁAT Adam Sławomir politolog Tczew nie należy do partii politycznej
12 LEGAWSKI Adam Jerzy kierownik biura Starogard Gdański członek partii politycznej: Nowa Lewica
13 CZUBALA Grażyna Teresa ekonomista Gdańsk nie należy do partii politycznej
14 LARCZYŃSKI Tomasz Marek specjalista do spraw marketingu i handlu Gdańsk członek partii politycznej: Nowa Lewica
15 WADLEWSKA Lucyna Beata dyrektor sprzedaży Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Nowa Lewica
16 OLSZEWSKI Dominik technik informatyk Sztum członek partii politycznej: Nowa Lewica
17 STAŻEWSKA Anna Ewa korepetytor Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
18 PIWNICKA Klaudia Elwira politolog Gdańsk członek partii politycznej: Nowa Lewica
19 LUDWICZAK Oskar Józef nauczyciel przedmiotu w szkole podstawowej Tczew członek partii politycznej: Lewica Razem
20 PEREHUDA Agnieszka animator kultury Kwidzyn nie należy do partii politycznej
21 GRZĄDKOWSKI Konrad Karol pracownik biurowy Sopot członek partii politycznej: Lewica Razem
22 ZARAŃSKA Marta Zofia legislator Sztum członek partii politycznej: Nowa Lewica
23 KOZAKIEWICZ Robert Kristian programista aplikacji Gdańsk członek partii politycznej: Lewica Razem
24 OCHOCKA Iwona dyrektor szkoły Knybawa członek partii politycznej: Nowa Lewica

Lista nr 4, Prawo i Sprawiedliwość

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej adwokat Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2 SMOLIŃSKI Kazimierz adwokat Tczew członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3 SELLIN Jarosław Daniel parlamentarzysta Warszawa członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4 RAKOWSKI Tomasz Jędrzej przedsiębiorca Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5 CYMAŃSKI Tadeusz ekonomista Malbork członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6 JAWORSKI Andrzej menedżer Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7 STRZELCZYK Elżbieta Izabella menedżer Gdańsk nie należy do partii politycznej
8 RYDZIŃSKA Justyna urzędnik państwowy Dankowo członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9 WIŚNIEWSKA Sylwia Anna technik ochrony roślin Krąg członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10 MERCHUT Łukasz Andrzej główny specjalista ds. administracji Waplewo Wielkie członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11 KORALEWSKI Kazimierz Marian menedżer Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12 KEMPA Anna Magdalena pracownik agencji rządowej Trąbki Wielkie członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13 SZEFER Dominik łowczy okręgowy Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14 BROŻEK Anna nauczyciel Pruszcz Gdański członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15 MATYSIAK Mieczysław nauczyciel Tczew członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16 KRASULA Alicja Zuzanna inżynier energetyk Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
17 PETKOWSKI Paweł Piotr menedżer Sopot członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18 SZUBARCZYK Piotr Stanisław historyk Starogard Gdański nie należy do partii politycznej
19 WITTNER Marcin Daniel kierownik biura Rusocin członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20 GLANERT Dorota Maria urzędnik Starogard Gdański członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
21 OMIECZYŃSKA Bogumiła Jadwiga konserwator muzealnik Sztum nie należy do partii politycznej
22 KOMOROWSKI Jerzy inż. nauk technicznych Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
23 SIKORA Danuta Teresa ekonomistka Gdańsk członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
24 RABENDA Karol Kazimierz historyk Gdańsk członek partii politycznej: Partia Republikańska

Lista nr 5, Konfederacja Wolność i Niepodległość

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 URBANIAK Michał Piotr kierownik projektu Mosty członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
2 KRZYWKOWSKI Marcin Piotr naukowiec Tczew członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
3 WELKA Michał inżynier elektrotechniki Gdynia członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
4 MALICKI Marcin handlowiec Gdańsk członek partii politycznej: Ruch Narodowy
5 GRZEGORZEWSKA Agnieszka Anna analityk bankowy Malbork członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
6 WYSOCKI Jakub Andrzej inżynier Chojnice członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
7 ZABOROWSKI Arkadiusz technik hodowca koni Skarszewy członek partii politycznej: Ruch Narodowy
8 SOŃKO Piotr Paweł technik telekomunikacyjny Tczew członek partii politycznej: Ruch Narodowy
9 FLISIKOWSKA Hanna Agnieszka drukarz Borcz członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
10 KOŁC Natalia Grażyna pedagog Gdańsk członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
11 WOJTYNOWSKI Lechosław Cezary pracownik naukowy Sopot członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
12 SEREDYŃSKI Konrad Bartłomiej elektronik Drzewina członek partii politycznej: Ruch Narodowy
13 NABAKOWSKI Piotr listonosz Pelplin członek partii politycznej: Ruch Narodowy
14 SAKWIŃSKA Katarzyna doradca energetyczny Nowa Wieś Malborska członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
15 ŻUKOWSKI Grzegorz Marcin rolnik Gołębiewo Wielkie członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16 KLOSKA Karolina technik żywienia i gospodarstwa domowego Ostaszewo nie należy do partii politycznej
17 SŁONIEWSKI Arkadiusz Stanisław elektryk Kwidzyn członek partii politycznej: Ruch Narodowy
18 KWIATKOWSKA Katarzyna Teresa sprzedawca Kwidzyn nie należy do partii politycznej
19 FRANCKIEWICZ Jan technik ekonomista Gdańsk członek partii politycznej: Ruch Narodowy
20 BŁASZKOWSKI Piotr Jan politolog Gdańsk członek partii politycznej: Ruch Narodowy
21 KŁOS Małgorzata Elżbieta architekt krajobrazu Kokoszkowy członek partii politycznej: Ruch Narodowy
22 KUŚ‑DUSTET Emilia księgowa Gdynia nie należy do partii politycznej
23 BŁAŻKO Izabela Patrycja specjalista ds. logistyki Gdańsk członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
24 HAMADYK Łukasz Mariusz politolog Gdańsk nie należy do partii politycznej

Lista nr 6, Koalicja Obywatelska

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 POMASKA Agnieszka Dominika politolog Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2 KARNOWSKI Jacek Krzysztof przedstawiciel władzy samorządowej Sopot nie należy do partii politycznej
3 KOŁODZIEJCZAK Magdalena Małgorzata przedstawiciel władzy samorządowej Straszyn członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4 ADAMOWICZ Piotr dziennikarz Gdańsk nie należy do partii politycznej
5 CHMIEL Małgorzata architekt Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6 GABRIEL Patryk socjolog Starogard Gdański członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7 RYBICKA Małgorzata Ewa pedagog specjalny Gdańsk nie należy do partii politycznej
8 BOROWCZAK Jerzy Stanisław technik mechanik Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
9 SOBCZYŃSKA Monika Emilia urzędnik samorządowy Malbork członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
10 WERYSZKO Marek Przemysław manager Banino członek partii politycznej: Zieloni
11 AUGUSTYN Mirosław nauczyciel Tczew nie należy do partii politycznej
12 FILIPOWICZ Paulina psycholog Gdańsk nie należy do partii politycznej
13 WIDZ Piotr nauczyciel Kwidzyn członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14 NIEMCZYK‑BAŁTOWSKA Karolina Joanna konserwator dzieł sztuki Sopot członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15 RYŚ Przemysław pośrednik w obrocie nieruchomościami Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16 CHOJNA Dorota Monika nauczyciel Stegna członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
17 ROWIŃSKI Dariusz Ryszard nauczyciel Malbork nie należy do partii politycznej
18 SCHULZ Maria Jolanta nauczyciel Starogard Gdański członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
19 BAUĆ Piotr Paweł nauczyciel akademicki Gdańsk członek partii politycznej: Inicjatywa Polska
20 STASIŃSKI Marcin dyrektor handlowy Gdańsk członek partii politycznej: Nowoczesna
21 NITZA Iwona Beata pedagog Tczew członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
22 BORUSEWICZ Kinga Rozalia urzędnik samorządowy Gdańsk nie należy do partii politycznej
23 SARNOWSKI Józef Leon przedstawiciel władzy samorządowej Czernin nie należy do partii politycznej
24 WAŁĘSA Jarosław Leszek politolog Gdańsk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Lista nr 7, Polska Jest Jedna

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 CAVALIERI‑ŁUKASIEWICZ Cristiana Maria doradca rodzinny Gdańsk członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
2 LIPECKI Daniel Tomasz informatyk Gdańsk członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
3 CZERMIŃSKI Michał ekonomista Gdańsk członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
4 TOKARSKI Mieczysław Paweł rencista Kartuzy członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
5 JANOWSKA Józefa przedsiębiorca Gdańsk członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
6 DĄBEK Jolanta Bogumiła prawnik Sopot nie należy do partii politycznej
7 WERA Barbara nauczyciel Kościerzyna członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
8 STEFANIAK Małgorzata Joanna pracownik biurowy Dobrzewino nie należy do partii politycznej
9 BABŚ Ewa Magdalena księgowa Gdańsk nie należy do partii politycznej
10 LANGA Jacek Stanisław ekonomista Gdańsk nie należy do partii politycznej
11 RUDEK Jarosław Tadeusz kierowca zawodowy Rumia nie należy do partii politycznej
12 CERAJEWSKA Barbara księgowa Gdańsk nie należy do partii politycznej
13 PRZYTUŁA Joanna Barbara pracownik biurowy Gdańsk nie należy do partii politycznej
14 LEWANDOWSKA Elżbieta technik budowy dróg i mostów Gdańsk nie należy do partii politycznej
15 KLEIN Iwona Anna nauczyciel Gdańsk nie należy do partii politycznej
16 JACYNO‑ONUSZKIEWICZ Szymon Dawid przedsiębiorca Juszkowo nie należy do partii politycznej
17 MILEWSKI Mateusz nauczyciel Chojnice nie należy do partii politycznej
18 KACZMAREK Emil Aleksander informatyk Gdańsk nie należy do partii politycznej
19 BARTOSZEWICZ Kamil Jakub informatyk Gdańsk nie należy do partii politycznej

Lista nr 8, Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

Nr na liście Nazwisko i imiona Zawód Miejscowość zamieszkania Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1 WROCŁAWSKI Janusz Donimir zarządzający przedsiębiorstwem Elbląg członek partii politycznej: Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
2 PIOTRZKOWSKA Monika Joanna zarządzający przedsiębiorstwem Starogard Gdański nie należy do partii politycznej
3 GUZOWSKA Magdalena Małgorzata zarządzający przedsiębiorstwem Janowo nie należy do partii politycznej
4 STOLC Adam przedstawiciel handlowy Gdańsk nie należy do partii politycznej
5 SZCZECIŃSKA Sara Magdalena zarządzający przedsiębiorstwem Sopot nie należy do partii politycznej
6 SOŃSKI Grzegorz Stanisław listonosz Kolbudy nie należy do partii politycznej
7 KOWALSKI Przemysław Walenty zarządzający przedsiębiorstwem Sopot nie należy do partii politycznej
8 TRUTY Anna Helena zarządzający przedsiębiorstwem Pelplin nie należy do partii politycznej
9 SZULC Sylwia Beata zarządzający przedsiębiorstwem Gdańsk nie należy do partii politycznej
10 JAROCKI Mariusz Krzysztof zarządzający przedsiębiorstwem Gdańsk nie należy do partii politycznej
11 KAMOLA Artur Władysław zarządzający przedsiębiorstwem Żabno nie należy do partii politycznej
12 NAWROCKI Grzegorz Krzysztof zarządzający przedsiębiorstwem Siechnice nie należy do partii politycznej
13 POKRYWKA Marcin zarządzający przedsiębiorstwem Zamość nie należy do partii politycznej
14 ENGLER Adam Bogdan zarządzający przedsiębiorstwem Gdańsk nie należy do partii politycznej
15 KWIATKOWSKA Karolina Rozalia zarządzający przedsiębiorstwem Kwidzyn nie należy do partii politycznej
16 SZYMAŃSKI Krzysztof Patryk zarządzający przedsiębiorstwem Gdańsk nie należy do partii politycznej
17 CHAMERSKI Leszek Michał zarządzający przedsiębiorstwem Gdańsk nie należy do partii politycznej
18 NAGÓRSKI Marcin Andrzej zarządzający przedsiębiorstwem Sobowidz nie należy do partii politycznej
19 BACHÓRZ Patrycja studentka Gdańsk nie należy do partii politycznej
20 JANKOWSKA Czesława zarządzający przedsiębiorstwem Puzdrowo nie należy do partii politycznej
21 SORGE Wioletta zarządzający przedsiębiorstwem Gdańsk nie należy do partii politycznej
22 PUCHALA Tomasz zarządzający przedsiębiorstwem Zduny nie należy do partii politycznej
23 CHMIELEWSKI Marcin Michał zarządzający przedsiębiorstwem Lignowy Szlacheckie nie należy do partii politycznej
24 WASICKI Paweł zarządzający przedsiębiorstwem Prabuty nie należy do partii politycznej