Głos z Ameryki - Globalny patriotyzm27wrz2009, 19:00 —
W chińskim supermarkecieznanym pod nazwą Wal-Mart chińskie opony tak skutecznie konkurowały z oponami produkowanymi w USA, że trzeba było zamknąć fabrykę Cooper Tire w stanie Georgia. Jak to możliwe, że opony produkowane na drugim końcu świata, a później transportowane do USA, są tańsze niż opony wytwarzane na miejscu?
Ameryka tonie26lip2009, 20:00 —
W 1929 r., kiedy fotel prezydenta USA opuścił John Calvin Coolidge, rząd amerykański dysponował tylko 3 proc. PKB. Dziś w budżecie administracji Obamy wydatki publiczne wynoszą 28 proc. PKB, a władze stanowe i lokalne wydadzą dalsze 15 proc. To pokazuje, jak daleko odeszliśmy od zasad ojców założycieli Ameryki.
Agonia Kalifornii5lip2009, 20:00 —
Za kilka tygodni Kalifornia znajdzie się na dnie. Amerykanie powinni się uważnie przyjrzeć katastrofie fiskalnej i społecznej w Golden State, bo w tę samą stronę zmierza cała Ameryka.
Głos z Ameryki - Liberalna dyskryminacja24maj2009, 20:00 —
Po przegranej w wyborach do Kongresu i w walce o Biały Dom Partia Republikańska przechodzi kryzys. Jej przywódcy na wiecach podpytują Amerykanów, co powinni zmienić. Rada jest prosta: zerwać z ciągle obecną w Ameryce dyskryminacją.
Głos z Ameryki - Amerykanie bez korzeni3maj2009, 20:00 —
Czy Barack Obama i jego współpracownicy rozumieją naród, któ- remu przewodzą? Zadawanie takiego pytania może się wydawać arogancją. W obliczu niefrasobliwości i obojętności tej ekipy oraz zniewag, jakich zaznają Stany Zjednoczone, można jednak podejrzewać, że między władzą a narodem istnieje ogromna przepaść.
Głos z Ameryki - Scenariusz weimarski5kwi2009, 20:00 —
„Gdy chce się zniszczyć system kapitalistyczny, najlepszą bronią jest osłabianie waluty” – stwierdził John Maynard Keynes. Ben Bernanke nie podziela tej opinii. Prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) znacznie bardziej obawia się deflacji – błędnego koła spadających cen, niewypłacalności, zajmowania nieruchomości przez komorników i wzrastającego bezrobocia.
Głos z Ameryki - Republikanie z Toyoty11sty2009, 22:00 —
W grudniu senatorowie z Partii Republikańskiej zastosowali obstrukcję parlamentarną i udaremnili przyjęcie planu wsparcia amerykańskich koncernów motoryzacyjnych kwotą 14 mld USD, mimo że proponowane pożyczki stanowiły zaledwie 2 proc. kwoty zatwierdzonej wcześniej przez Senat na ratowanie banków z Wall Street.