Powtórka z igrzysk - Małysz drugi, Ammann pierwszy

Powtórka z igrzysk - Małysz drugi, Ammann pierwszy

Adam Małysz po raz 81 w karierze stanął na podium. Tym razem w konkursie Pucharu Świata w fińskim Kuopio. Tak jak podczas igrzysk zimowych w Vancouver Polak zajął drugie miejsce, a Szwajcar Simon Ammann - pierwsze.
Ammann był liderem po pierwszej serii, w której oddał najdłuższy skok lądując na 128,5 m. W finale uzyskał 126 m, co wystarczyło do zwycięstwa. O pół metra dalej wylądował Norweg Anders Jacobsen i dzięki temu awansował z piątego miejsca po pierwszej serii na trzecie.

Małysz był drugi po pierwszej serii, w której lądował na 123 metrze, w finale skoczył o pół metra dalej i zapewnił sobie drugie miejsce w konkursie. Polak po raz 81 w karierze stanął na podium, dla Ammanna było to 50 podium w karierze. Kamil Stoch ukończył konkurs na 21. pozycji, a Łukasz Rutkowski na 30.

Wicelider Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer zajął w Kuopio 11. miejsce i traci do lidera PŚ Ammanna już 183 pkt.