Wysoka forma Gortata. Zdobył 12 punktów

Koszykarze Orlando Magic pokonali u siebie Minnesota Timberwolves 128:86 w środowym meczu ligi NBA. Dwanaście punktów dla zwycięzców zdobył Marcin Gortat.

Polak grał 24 minuty, trafił sześć z siedmiu rzutów z gry oraz zapisał na swym koncie siedem zbiórek - pięć w defensywie, dwie w ofensywie - trzy bloki, a także asystę i stratę. W zespole Magic, który odniósł drugie zwycięstwo w nowym sezonie, najlepiej zaprezentował się jego lider Dwight Howard - który zdobył 18 pkt, odnotował 16 zbiórek i osiem bloków.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej kwarcie, wygranej przez gospodarzy różnicą 19 punktów (37:18). Do przerwy drużyna z Orlando prowadziła 88:45. Wśród pokonanych, którzy ponieśli najwyższą przegraną w historii występów lidze NBA, najskuteczniejszy był Kevin Love - 22 pkt.