Australia powalczy z Japonią o Puchar Azji

Australia powalczy z Japonią o Puchar Azji

Piłkarze Japonii awansowali do finału rozgrywanego w Katarze Pucharu Azji. W półfinale pokonali Koreę Południową w serii rzutów karnych 3:0. Po 90 minutach meczu było 1:1, a po dogrywce 2:2. Drugim finalistą rozgrywek została Australia, która rozgromiła Uzbekistan 6:0.
Spotkanie Japonii z Koreą Południową - dwóch uczestników ubiegłorocznych mistrzostw świata w RPA - miało emocjonujący przebieg. Bramkę na 2:2 Koreańczycy zdobyli w ostatniej minucie dogrywki. Jej strzelcem był niespełna 30-letni Hwang Jae-won. W serii rzutów karnych Koreańczycy spisali się jednak fatalnie, nie wykorzystali żadnej z trzech wykonywanych "jedenastek". Japonia ma szansę zdobycia Pucharu Azji po raz czwarty w historii.

Do finału awansowali również piłkarze Australii, którzy w półfinale rozgromili Uzbekistan 6:0 (2:0).  Do siatki Uzbekistanu trafiało sześciu graczy - Harry Kewell, Sasa Ognenovski, David Carney, Brett Emerton, Carl Valeri i Robbie Kruse. Australia awansowała do finału Pucharu Azji po raz pierwszy.